„Aksamitny Królik – magiczna moc zabawek” zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Pogodna i klasyczna opowieść Margery Williams pt.: „Aksamitny Królik” stała się naszą kolejną lekturą w ramach DKK dla Dzieci. Z tej okazji 27 lutego naszą bibliotekę odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3.

Książka o pluszowym Króliczku, którego w pewien bożonarodzeniowy poranek otrzymuje w prezencie pewien chłopiec, to piękna historia, która ma uniwersalny charakter. Króliczek próbuje dociec co to znaczy, być „prawdziwym”, skoro on jest uszyty z materiału, a jego wnętrze wypełniają wyłącznie trociny. W pokoju dziecięcym zaprzyjaźnia się z Zamszowym Koniem, który tłumaczy mu, że zabawki stają się „prawdziwe”, w momencie gdy są bardzo kochane przez dzieci, które często się nimi bawią. Króliczek w końcu doświadcza miłości, którą darzy go chłopiec, ale to jeszcze nie koniec historii, która pomimo smutnego zwrotu akcji, kończy się jednak dobrze.

Książka oprócz mądrego przesłania zawiera też oryginalne ilustracje, które dzieci mogły oglądnąć podczas prezentacji multimedialnej. Po omówieniu lektury, przedszkolaki mówiły o swoich ukochanych zabawkach. Próbowały także ożywić pluszowe zwierzątka podczas zabawy pacynkami i sprawić, aby chociaż na moment tygrys, krokodyl, krówka i małpka stały się „prawdziwe”.

Uzupełnieniem zajęć była zabawa ruchowa pt.: „Skaczący zając” z wykorzystaniem piosenki pt.: ”Zając” oraz praca plastyczna, podczas której dzieci rysowały zajączka i doklejały mu długie uszy.  W trakcie spotkania przedszkolaki odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, oglądnęły książeczki a także przypomniały sobie zasady zapisu do naszej biblioteki.

Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

Script logo