„Bractwo – piractwo. Przygoda matematyczna” - zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

24 lutego odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci. W zajęciach uczestniczyła grup 5-latków z przedszkola Samorządowego nr 2. Wspólnie z dziećmi wybraliśmy się w podróż na bezludną wyspę z książką Natalii Usenko pt.: „Bractwo – piractwo”, gdzie przeżyliśmy kilka matematycznych przygód.

Sympatyczna rodzina z opowiadania Natalii Usenko zostawiła życie, w którym dominowały telewizja, komputer i elektryczność, zamieniła się w tytułowe bractwo – piractwo i wyruszyła na poszukiwanie przygód na bezludną wyspę, gdzie spełniają się wszystkie marzenia.

Wspólnie z przedszkolakami omawialiśmy jak wygląda prawdziwy pirat i czym charakteryzuje się statek piracki. Dzieci miały okazję porównać swoje wyobrażenia z ilustracjami, podczas wyświetlanej prezentacji multimedialnej. Wspólnie nauczyliśmy się także pirackiego zawołania i hymnu, który wykorzystaliśmy później podczas zabaw ruchowych. Zadaniem dzieci było naśladowanie życia pirata na statku oraz zbudowanie statków  z podziałem na grypy i odszukanie tajemniczego skarbu. Każda grupa odnalazła swój własny skarb. Okazało się, że skarbem ukrytym na dnie oceanu może być nie tylko złoto, ale także ślimak lub zwykły but.

Podczas czytania „Bajeczek matematycznych” z przygodami piratów sprawdziliśmy także umiejętności dzieci w prostym liczeniu. Przedszkolaki obliczały ile statków udało się zrabować piratom, albo ile pustych lamp odkopali na swojej wyspie, a w ilu odkryli zaczarowanego dżina, robiącego skarpety na drutach. Przeczytaliśmy także wiersz „Osiem ramion ośmiornicy” z książki Anny Edyk-Psut pt.: „Wyliczanki”. Uzupełnieniem była zabawa ruchowa z piłką.

Na zakończenie spotkania dzieci odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, oglądnęły książeczki i zapoznały się z zasadami zapisu do naszej biblioteki.

Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

Script logo