„Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

  • „Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

    „Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Kalendarzowa zima w pełni, a pogoda za oknem jakby wiosenna. Nic to! Styczeń zobowiązuje. Dlatego też podczas naszego pierwszego spotkania DDK dla Dzieci w 2023 roku nie mogliśmy pominąć (częstokroć) najbielszego i (zazwyczaj) najzimniejszego okresu w roku. Tym razem do miechowskiej Książnicy przybyły dzieci z Jaksic. Wiek uczestników: 3-6 lat. Zadanie zatem nie było łatwe, tym bardziej że grupa była wyjątkowo liczna, a jak powszechnie wiadomo: im mniejszy uczestnik, tym trudniejszy do usatysfakcjonowania.

Na wstępie milusińscy dowiedzieli się, czym zajmuje się biblioteka i jakich zadań się podejmuje. Była pogadanka o minionych świętach Bożego Narodzenia, no i oczywiście o prezentach :) Dzieci z chęcią dzieliły się przemyśleniami o otrzymanych darach, wśród których nie mogło zabraknąć słodyczy czy zabawek. A ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do ferii zimowych, zapytaliśmy o plany na spędzenie tego radosnego czasu.

Czymże jednak byłoby spotkanie biblioteczne bez lektury książki? Do wspólnego czytania wybraliśmy „Za dużo zimowych zabaw” Katy Hudson, choć jak wiadomo, dobrej zabawy (a już zwłaszcza na śniegu) nigdy dość J Bo to przecież i sanki, i lepienie bałwana, i rzucanie śnieżkami podczas bitew z rodzeństwem lub kolegami/koleżankami ze szkoły. À propos puszystego kolegi z marchewką zamiast nosa – jednym z zadań milusińskich było wykreowanie bałwanka z waty. Poszło całkiem nieźle. A poza tym? Dyskusja o zimowych sportach i najefektowniejszych szaleństwach, rozwiązywanie zagadek i dokładna penetracja naszego Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, który już niebawem (mamy nadzieję) stanie się miejscem stałych odwiedzin przyjaciół z Jaksic. Aha, no i życzymy, aby nasza polska zima nie okazała się taka znowu (hu hu ha) zła :)

  • „Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

    „Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

Script logo