Konkurs literacki << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek >>. Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie, przy wsparciu Muzeum Ziemi Miechowskiej, w związku ze 150. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego i 100. rocznicy odzyskania niepodległości, świętowaną i obchodzoną w 2018 r., ogłasza konkurs literacki  << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek >> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz średnich położonych na terenie powiatu miechowskiego.

Zadaniem uczestnika konkursu  jest napisanie dowolnej w formie pracy zainspirowanej cytatem: << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek >>, pochodzącym z przemówienia ówczesnego Prezydenta Rzeczpospolitej Ignacego Mościckiego, a wygłoszonym podczas uroczystości pogrzebowych Marszalka. Tematyka prac konkursowych powinna opierać się na realiach historycznych. Uczestnik konkursu może w swojej pracy odnieść się zarówno do wybranego wydarzenia z życia Józefa Piłsudskiego, jak i do całej jego biografii.

Konkurs trwa do 12 maja 2018 r.

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 28 lutego 2018 r. dostarczyć (osobiście lub przesyłając tradycyjną pocztą) do siedziby PiMBP w Miechowie, Pl. Kościuszki 7 32-200 Miechów,  wypełniony formularz zgłoszeniowy, zaś do 31 marca 2018 r.  napisaną przez siebie pracę konkursową drogą elektroniczną  na adres  e-mailowy: kontakt@biblioteka.miechow.pl.  Finał konkursu nastąpi 12 maja 2018 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminie, znajdującym się na stronie www.biblioteka.miechow.pl oraz http://muzeum.miechow.pl/

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w powyższym konkursie.

NazwaDataRozmiar
formularz_zgloszeniowy-konkurs_literacki.pdf

Formularz zgłoszeniowy do konkursu << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek >>. Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży

2017-12-20 13:08355.56 KB