2021

 • Majowa przechadzka

  Majowa przechadzka

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Gdy obłoki żeglują wysoko po błękitnym niebie, a na zielonych łąkach dywanów mniszek rozsiewa słoneczny blask, z zimowej drzemki budzą się szmaragdowe żabki, a z leśnych zagajników słychać zalotne trele słowików, które budują swoje gniazda.

  Maj - ten najpiękniejszy miesiąc roku, wabi nas i urzeka feerią zapachów, barw i dźwięków. Tym razem wiosenny czas powitaliśmy z radością z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Podczas naszego wirtualnego spotkania przypomnieliśmy sobie znane przysłowia o maju i omówiliśmy historię dzielnego Wojtka z powieści „Razem ze słonkiem” Marii Kownackiej, który wraz z wiernym pieskiem Pimpkiem ochronił gniazdo i jaja z pisklętami makolągwy przed dzikim kotem.

 • Zofia Stanecka - Basia i biblioteka

  Klucz do mądrości

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Szelest kartek obiecuje nam niezwykłe chwile wzruszeń oraz radości, zaprasza do krainy przygód, marzeń i mądrości...

  Każdy z nas może sięgnąć po „magiczny klucz”, który otwiera jej podwoje, bo to biblioteka i książki są biletem wstępu do nowych intrygujących światów. Aby już najmłodsi mogli rozpocząć swoją wędrówkę tymi nowymi fascynującymi ścieżkami, 5 maja, podczas „Tygodnia Bibliotek”, zorganizowaliśmy wirtualne spotkanie z wychowankami Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie.

 • Bratnia Dusza

  Bratnia Dusza

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Odkrywa przed nami nieznane światy i zabiera w baśniowe krainy. Porywa nas wartkim nurtem akcji lub zapewnia cudowne odprężenie w domowym zaciszu. Jest z nami w smutku, chorobie i samotności.

  Niewiele czasu potrzeba było uczniom klasy III Szkoły Podstawowej w Jaksicach podczas bibliotecznego spotkania on-line, aby odgadnąć, kim jest ta nasza "bratnia dusza". To książka. Niezawodny przyjaciel, który jest z nami niezależnie od czasów, witając nas wiernie "kartek szelestem", jak pisał poeta Edward Szymański.

 • Franklin i nowy przyjaciel

  Pomocna dłoń

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Mały uroczy żółwik Franklin miał wielu zaufanych przyjaciół -  miś, lis, borsuk. Pewnego dnia do miasteczka wprowadziła się  rodzina  łosi, a wśród nowych kolegów w szkole pojawił się młody potężny łoś. I choć Franklin miał się nim zaopiekować, to nie mógł się na to zdobyć i nieufnie patrzył na nowego przybysza. A łoś był coraz smutniejszy…

  Ta opowieść z książki pt. ”Franklin i nowy przyjaciel” P. Bourgeois’a posłużyła nam za inspirację do rozmów z dziećmi z Przedszkola Samorządowego  nr 2 w Miechowie – czy warto pomagać innym? Co to znaczy  być dobrym? 

 • Z Mruczkiem w świat

  Z Mruczkiem w świat

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Spędza całe dnie na rozkosznej drzemce, jest dumnym posiadaczem imponujących wąsów i…przekornego charakteru. Nie przepada za psami, chadza tylko swoimi ścieżkami.
  Czarny ponoć przynosi pecha. Marynarze zabierali go jednak ze sobą na statek, bo wierzyli, że zapewni im szczęśliwy rejs.
  O kim mowa?

   

Script logo