Aktualności

 • Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

  Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

  W związku z tym że zbliżają się wakacje, 12 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

  Podczas spotkania dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych planach, ale jego głównym celem było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w podróży, nad morzem, w górach, nad jeziorem i w lesie.
  Rozmawialiśmy z dziećmi o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą wydarzyć się podczas letniego wypoczynku. Dzieci wysłuchały wiersza W. Badalskiej pt. „Wakacyjne rady”, wzięły udział w zabawach i rozwiązywały wakacyjne krzyżówki.

  Na zakończenie zajęć, uczniowie odwiedzili Dział dla Dzieci i Młodzieży, przypomniały sobie zasady zapisu do biblioteki i oglądnęły dostępne książki.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Lekcja biblioteczna

  Książka dawniej i dziś - lekcja biblioteczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim

  W poniedziałek 27 maja gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim.

  W tym dniu została przeprowadzona lekcja biblioteczna, w czasie której dzieci poznały dzieje książki na przestrzeni wieków, począwszy od najstarszych form, czyli tabliczki glinianej po książkę w dobie rewolucji naukowo-technicznej w XXI wieku.

  Uczniowie zapoznali się także z pracą bibliotekarza, dostępnym księgozbiorem i zasadami korzystania z zasobów biblioteki. Podczas spotkania odbyła się również pogadanka dotycząca najchętniej czytanych książek a także został przeprowadzony test w formie zabawy, w którym dzieci wykazały się znajomością najpopularniejszych tytułów literatury dziecięcej.

  Na koniec zajęć dzieci zwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Czytelnię oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.

 • Bo uczucia są częścią nas

  Bo uczucia są częścią nas

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci uczestniczyła grupa 4 i 5 latków z Niepublicznego Przedszkola Minilandia w Miechowie. Spotkanie odbyło się 15 maja br. a tematem zajęć były różnego rodzaju emocje i uczucia.

Script logo