Aktualności

 • Juliusz Słowacki

  Kuba Michalski - Na Termopilach (Juliusz Słowacki) - fragment wiersza "Grób Agamemnona"

  W listopadzie obchodzimy zarówno Święto Niepodległości jak i rocznicę Powstania Listopadowego. Słowacki napisał "Grób Agamemnona", gdy Polski nie było wśród wolnych państw, a "NA TERMOPILACH" to fragment tego wiersza z moją muzyką. Poeta nawiązuje w nim z jednej strony do słynnej bitwy Spartan, z drugiej - do Powstania Listopadowego.
   
  W filmie do tego utworu wykorzystano obrazy słynnych malarzy (m.in. Kossaka, Davida i Malczewskiego) nawiązujące do wymienionych wydarzeń historycznych lub do twórczości Słowackiego.
    
 • Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

  Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

  Chcielibyśmy polecić Państwu serwis https://bajki-zasypianki.pl, który prowadzony jest przez Pana Pawła Księżyka od ponad 8 lat.

  Publikowane są tam bajki na dobranoc, bajki z morałem oraz terapeutyczne w postaci tekstów do czytania i nagrań do pobrania, wszystkie za darmo. Dostępne jest ponad 100 tekstów, w tym bajki na temat nieśmiałości, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, chorobami, dziecięcymi lękami i wiele innych.

  Ostatnio, we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu została przygotowana bajka dla dzieci dotkniętych mutyzmem, wcześniej również poświęconą autyzmowi. Listę bajek terapeutycznych możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Cezary Łazarewicz (fot. Adam Tuchliński)

  Spotkanie autorskie online z Cezarym Łazarewiczem już 5 listopada!

  Szanowni Państwo,
   
  z wielką przyjemnością przekazujemy zaproszenie na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, które odbędzie się już 5 listopada o godz. 17:00. Rozmowa, którą poprowadzi dr Paulina Małochleb, odbędzie się online i będzie można ją obejrzeć na YouTubie oraz Facebooku.
  Mamy nadzieję, że dzięki tej formule spotkania jeszcze więcej osób będzie w nim uczestniczyć.
   
  Pragniemy przedstawić krótką sylwetkę Cezarego Łazarewicza oraz dr Pauliny Małochleb. 
 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

Script logo