• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W dniu 4 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci gościliśmy w naszej bibliotece grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Biedroneczki” z Miechowa.

• „Bajki na każdą porę roku”

O smoku i wielkanocnej niespodziance

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

13 marca podczas kolejnych zajęć w ramach DKK dla Dzieci spotkaliśmy się z grupą sześciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Przeczytaliśmy opowiadanie „O smoku i wielkanocnym jajku” ze zbioru „Bajek na każdą porę roku” autorstwa Alberto Melis. Temat zajęć nawiązywał do świąt Wielkanocnych i do zwyczajów oraz tradycji z nimi związanych.

• W marcu jak w garncu

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

5 marca grupa dzieci pięcioletnich z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach DKK dla Dzieci, w trakcie którego przeczytaliśmy trzy wiosenne opowiadania ze zbioru opowiadań pod wspólnym tytułem „Bajki mamy Wrony - czytanki na wiosnę i lato”, autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

• Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota w bibliotece

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Po feriach nasza biblioteka wznowiła zajęcia czytelnicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, w ramach którego 26 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W spotkaniu uczestniczyła grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Minilandia w Miechowie.

• fot. Aleksander Gąciarz

Nowa i potrzebna książka o bitwie miechowskiej z 17 lutego 1863 roku

Obchody 155. rocznicy powstania styczniowego i tragicznej dla Miechowa bitwy 17 lutego 1863 r. stały się wyzwaniem do przygotowania - z uwagi na brak stosownych wydawnictw regionalnych -  publikacji o bogatej zawartości faktograficznej niezbędnej dla kształtowania wiedzy i uczuć patriotycznych wśród najmłodszych generacji miechowian. Z wieloletnich obserwacji i dyskusji o potrzebie posiadania przez Miechów wydawnictwa, będącego odbiciem losów uczestników powstania i bitwy, zrodziła się idea przygotowania książki zawierającej autentyczne wspomnienia i relacje powstańców, zróżnicowanych wiekiem, aby trafić do umysłów przede wszystkim dzisiejszej młodzieży.