• Coolskills

COOLSKILLS - cultural heritage as a fountain of modern youth skills

PiMBP w Miechowie w bieżącym roku jako PARTNER rozpoczęła 1 kwietnia 2021 r. realizację nowego, międzynarodowego projektu pod polską nazwą:

COOLSKILLS - dziedzictwo kulturowe jako źródło rozwoju nowoczesnych umiejętności młodzieży

(nazwa oryg.:  COOLSKILLS- cultural heritage as a fountain of modern youth skills)

finansowanego w ramach programu Erasmus+. Partnerstwa strategiczne na rzecz młodzieży.

Termin zakończenia realizacji projektu wyznacza data 31 marca 2023 r.

Celem głównym projektu jest wspieranie budowania potencjału osób pracujących z młodzieżą w zakresie rozwoju kompetencji społecznych, kreatywności i innowacyjności w oparciu o edukację z zakresu kultury i dziedzictwa kulturowego.

Nowości czytelnicze

Wakacyjne nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Nowości czytelnicze!

Smak letniej przygody

Nowości czytelnicze!

Pośród upalnych dni, gdy żar leje się z nieba, warto znaleźć choć kilka chwil, aby usiąść na zacisznej werandzie i nieco odetchnąć w zacienionym zakątku od egzotycznej aury. Poszukując relaksu i odprężenia oraz delektując się ciszą i spokojem, nie możemy zapomnieć o najważniejszym „atrybucie dobrego nastroju”, czyli o…książce.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy cały zestaw nowości. Jak w niezwykłej baśni, możemy odkryć piękno i magię Ziemi w fascynującym atlasie pełnym cudownych ilustracji, które przedstawiają życie „Naszej planety”. Dla tych, którzy poszukują odpowiedzi dotyczących tajników ducha ludzkiego, proponujemy „Atlas zbuntowany”, dla amatorów mocniejszych wrażeń cały cykl S.Kinga „Mroczna wieża”, a dla tych którzy cenią powiew romantyzmu i grę emocji książki Nicholasa Sparksa, Doroty Mili i Agnieszki Olejnik.

Smak letniej lemoniady zyska z pewnością nową barwę, gdy „doprawimy” go przygodami z kryminalnych pełnych humoru opowieści Olgi Rudnickiej, perypetiami dżentelmena włamywacz – Arsena Lupin czy też przepisami na oryginalne japońskie potrawy. Polecamy najnowszą książkę Piotra Zychowicza” Alianci” , bestsellerową serię z Gerardem Edlingiem autorstwa Remigiusza Mroza oraz kolejną sensacyjną powieść Wojciecha Chmielarza „Wilkołak”.

Książka jako nasz niezawodny przyjaciel zabierze nas w podróż po egzotycznym Kraju Kwitnącej Wiśni , tajemniczym jeziorze Bajkał i odkryje ukrytą leczniczą moc roślin…

Zapraszamy do nas po fascynujące lektury!
    Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www
  • Wakacje z Biblioteką!

• Spotkanie autorskie online z Tomaszem Sekielskim!

Spotkanie autorskie online z Tomaszem Sekielskim.

Rozmowę prowadził Artur Nowak