Aktualności

 • Zimowe szaleństwa z bohaterami literackimi

  Zimowe szaleństwa z bohaterami literackimi

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie wraz ze swoimi trzema Filiami – na osiedlu Parkowym, w Bukowskiej Woli oraz Zagorzycach – nie zasypia gruszek w popiele i przygotowuje specjalną ofertę spędzenia wolnego czasu dla najmłodszych Czytelników. Przecież wielkimi krokami zbliżają się ferie! W bibliotece głównej zajęcia będą odbywały się w każdą środę i piątek od 10.30 do 12.00. Dzięki wspólnej lekturze „Pamiętnika grzecznego psa” mali odkrywcy światów poznają przygody psotnego (a zatem wcale nie tak grzecznego J) czworonoga o imieniu Winter (czyli po angielsku… zima :D). Pojawią się również gry planszowe, zajęcia plastyczne, układanie puzzli i inne atrakcje dostępne wszystkim, co zamiast siedzieć w domu postanowią zostać aktywnymi Poszukiwaczami Przygód.

  Wielbiciele kotów z pewnością narzekać nie powinni na ofertę Filii Osiedlowej oraz tej mającej swą siedzibę w Bukowskiej Woli. Dlaczego? Ano dlatego, iż bohaterami spotkań staną się Kot Filemon i pewien futrzak w …butach. W Filii zagorzyckiej z kolei nasi milusińscy odkryją losy Dziadka Mroza oraz Śnieżynki. W przypadku naszych mniejszych oddziałów zajęcia z dziećmi będą odbywać się w godzinach pracy bibliotek. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

 • „Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

  „Zimowe rozmowy” w miechowskiej Książnicy

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Kalendarzowa zima w pełni, a pogoda za oknem jakby wiosenna. Nic to! Styczeń zobowiązuje. Dlatego też podczas naszego pierwszego spotkania DDK dla Dzieci w 2023 roku nie mogliśmy pominąć (częstokroć) najbielszego i (zazwyczaj) najzimniejszego okresu w roku. Tym razem do miechowskiej Książnicy przybyły dzieci z Jaksic. Wiek uczestników: 3-6 lat. Zadanie zatem nie było łatwe, tym bardziej że grupa była wyjątkowo liczna, a jak powszechnie wiadomo: im mniejszy uczestnik, tym trudniejszy do usatysfakcjonowania.

  Na wstępie milusińscy dowiedzieli się, czym zajmuje się biblioteka i jakich zadań się podejmuje. Była pogadanka o minionych świętach Bożego Narodzenia, no i oczywiście o prezentach :) Dzieci z chęcią dzieliły się przemyśleniami o otrzymanych darach, wśród których nie mogło zabraknąć słodyczy czy zabawek. A ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do ferii zimowych, zapytaliśmy o plany na spędzenie tego radosnego czasu.

 • Bezpłatny dostęp do bazy książek elektronicznych IBUK Libra

  Bezpłatny dostęp do bazy książek elektronicznych IBUK Libra

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie wykupiła po raz kolejny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (6354 tytuły).

  Wszystkie Piny aktywne do grudnia 2022 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów.

  Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.
  Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę https://libra.ibuk.pl/, powinien otrzymać dostęp do książek literatury z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych. Dostępnych jest również wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.

  W bibliotece głównej przy pl. Kościuszki 7 można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

  Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

  Poniżej linki do filmików instruktażowych.
  https://www.youtube.com/watch?v=RdyfygqA38U
  https://www.youtube.com/watch?v=WwddWDW7HTI

 • Nathalie K. Flower - Kolejny raz

  Przeżyjmy to Kolejny Raz...

  Przed nami cudowna aura rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole w migoczącym blasku bożonarodzeniowej choinki, pośród kuszących aromatów domowych ciast. To czas, gdy ponownie odkrywamy wartość bliskich relacji, wzajemnej życzliwości, prostych gestów i zapomnianych słów.
  Kolejny raz dajemy szansę sobie i innym...
  A właśnie...

  W przedświątecznym czasie, myśląc o tych naszych często ulatujących marzeniach oraz odległych i bywa mocno nadszarpniętych więzach, spotkaliśmy się, już po raz drugi, z Natalią Kwiatkowską, młodą pisarką, mieszkanką Miechowa, która w ostatnim czasie zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią, pt. ”Jeszcze Raz”. Jesienią ukazała się jej druga część nosząca tytuł – „Kolejny Raz”. Historia Ady i Piotra znajduje tu intrygującą kontynuację. Szczegółów Wam jednak nie zdradzimy..

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie z Natalią Kwiatkowską

Script logo