Aktualności

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

 • Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

  25 kwietnia, we wtorek, do miechowskiej biblioteki zawita Justyna Bednarek, autorka kultowych już opowieści pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", które weszły nawet do kanonu lektur szkolnych i cieszą się niesłabnącą popularnością.

  Justyna Bednarek jest z wykształcenia romanistką. Pisze dla dzieci, ale nie tylko. Jest autorką ponad 50 dzieł, w tym „Pięciu sprytnych kun", „Babcochy" czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku. Wspólnie z Jagną Kaczanowską dała początek trylogii obyczajowej pt. „Ogród Zuzanny". Razem napisały również „Gorszą siostrę" i „Galopem po szczęście". Zanim spełniła swoje marzenie o tworzeniu dla najmłodszych czytelników, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. Mieszka w Warszawie. Ma troje dzieci.

   

   

 • E-włączenie seniorów w miechowskiej PiMBP

  E-włączenie seniorów w miechowskiej PiMBP

  13 i 14 kwietnia br. w miechowskiej bibliotece odbyły się warsztaty pn. „Usługi publiczne dostosowane do potrzeb seniorów”, które związane są z projektem „E-włączenie seniorów”. Poprowadziła je Karolina Koguciuk z Fundacji Mapa Pasji. Tematyka spotkań dotyczyła dostosowania lokalnych usług publicznych do potrzeb starszych obywateli. Jednym z głównych założeń było wypracowanie dialogu pomiędzy seniorami a pracownikami instytucji świadczących dla nich usługi.

  Projekt realizowany jest dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 • Konkurs poetycki „Limeryk o Wisławie Szymborskiej”

  Z okazji ustanowienia przez Senat RP w 100. rocznicę urodzin Poetki 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Limeryk o Wisławie Szymborskiej”.

  Konkurs polega na napisaniu limeryku, odwołującego się do postaci i twórczości Wisławy Szymborskiej.

  Patronat Honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

   

  Czas trwania konkursu: do 30 września 2023 r.

  Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w listopadzie w siedzibie WBP w Kielcach.

   

  Nagrodami w konkursie są:

  • I miejsce – 2000 zł
  • II miejsce – 1500 zł
  • III miejsce – 1000 zł

   

 • Zaproszenie na warsztaty pt. Usługi publiczne dostosowane do potrzeb seniorów część I i część II

Script logo