Ferie z książką w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia ferii zimowych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie oraz w Filiach : Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

• Księżniczki i smoki w krainie baśni

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W nowym 2018 roku nasza biblioteka kontynuuje zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci. Z tej okazji 15 stycznia odwiedziła nas grupa przedszkolaków z niepublicznego przedszkola Wesoły Maluch w Miechowie.

• Konkurs literacki  << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek >>. Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie, przy wsparciu Muzeum Ziemi Miechowskiej, w związku ze 150. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego i 100. rocznicy odzyskania niepodległości, świętowaną i obchodzoną w 2018 r., ogłasza konkurs literacki  << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek >> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz średnich położonych na terenie powiatu miechowskiego.

• Im więcej wiesz, tym chętniej dbasz o przyrodę

lekcja biblioteczna dla SP nr 2 w Miechowie

12 grudnia naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Uczestniczyli oni w lekcji bibliotecznej na temat ekologii i otaczającego nas środowiska przyrodniczego. Na początek wyjaśniliśmy sobie co to jest ekologia i czym się zajmuje. Powiedzieliśmy sobie, że na środowisko przyrodnicze składa się przyroda ożywiona i nieożywiona, podając przykłady każdej z nich..

• Skuteczne sposoby na poprawę humoru

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Na kolejnym, ostatnim już w roku bieżącym spotkaniu w ramach DKK dla Dzieci  gościliśmy grupę 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Wspólnie przeczytaliśmy książkę autorstwa Paulette Bourgeois, z kolorowymi ilustracjami Brendy Clark zatytułowaną „Franklin ma zły dzień”.