Aktualności

 • Komunikat

  Koronawirus – Działalność bibliotek – Komunikat

  Do 9 kwietnia obostrzenia w bibliotekach bez zmian. 

  Obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych

  zostały przedłużone do 9 kwietnia 2021 roku.

   

  Szanowni Państwo,

  na podstawie § 9 ust. 23 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ. U.  z 2021 poz. 512 ) uprzejmie informujemy, że do dnia 9 kwietnia 2021 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie przy uwzględnieniu dotychczasowych zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu prowadzić będzie  udostępnianie zbiorów w trybie wypożyczeń bezpośrednich jak i zdalnie. Serdecznie zapraszamy.

 • Spotkanie literackie on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 6 - Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

 • Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

  Cykl spotkań literackich on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 6 - Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

  15 marca 2021 r., o godz. 17.00

   

  Informujemy, że kolejne spotkanie literackie on-line z Borysem Tynką - honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce odbędzie się 31.03.2021 r.

  Tematy naszych literackich podróży będziemy podawać na bieżąco.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Bratnia Dusza

  Bratnia Dusza

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Odkrywa przed nami nieznane światy i zabiera w baśniowe krainy. Porywa nas wartkim nurtem akcji lub zapewnia cudowne odprężenie w domowym zaciszu. Jest z nami w smutku, chorobie i samotności.

  Niewiele czasu potrzeba było uczniom klasy III Szkoły Podstawowej w Jaksicach podczas bibliotecznego spotkania on-line, aby odgadnąć, kim jest ta nasza "bratnia dusza". To książka. Niezawodny przyjaciel, który jest z nami niezależnie od czasów, witając nas wiernie "kartek szelestem", jak pisał poeta Edward Szymański.

Script logo