• Prywatne Gimnazjum „Omega” w Miechowie

O katalogach w bibliotece

Lekcja biblioteczna dla uczniów LO im. Tadeusza Kościuszki
    oraz Prywatnego Gimnazjum „Omega” w Miechowie

Kolejne lekcje biblioteczne w PiMBP w Miechowie odbyły się w dniach 26 i 27 września. Tym razem skorzystali z nich uczniowie klasy I „b” z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz uczniowie klasy I „d” z Prywatnego Gimnazjum Omega w Miechowie.

• „A ja nie chcę być księżniczką”

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

25 września odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem odwiedziła nas grupa dzieci 5-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie.

• Klasa I „s” z Zespołu Szkół nr 1 w Miechowie

Katalogi elektroniczne w bibliotece

lekcja biblioteczna dla uczniów ZS nr 1 w Miechowie

18 września uczniowie klasy I „s” z Zespołu Szkół nr 1 w Miechowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznali się z regulaminem i zasadami zapisu do naszej biblioteki. Dowiedzieli się także jakie materiały biblioteczne, oprócz tradycyjnych książek, można wypożyczać w bibliotece.

• W krainie poezji – wiersze dla najmłodszych

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W kolejnym spotkaniu, które odbyło się w ramach DKK dla Dzieci w dniu 18 września, uczestniczyła grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie.

• Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w PiMBP w Miechowie

Akcja Narodowe Czytanie zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku obchodzona jest corocznie 2 września.  Każdego roku wybierana jest i odczytywana lektura niezwykle ważna, z punktu widzenia naszej polskiej historii i kultury. W roku bieżącym 2017 lekturą Narodowego Czytania ogłoszono „Wesele. Dramat w trzech aktach” autorstwa polskiego poety, dramatopisarza i malarza Stanisława Wyspiańskiego.