Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą

Dnia 25.10.2019 r. w sali konferencyjnej PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą, promującą najnowszą książkę pt. „Wojna i miłość”, której akcja w znacznej części dzieje się w Miechowie.
    Autorka jest wrocławianką, z wykształcenia historykiem i politologiem. Przez wiele lat pracowała we wrocławskich muzeach oraz jako nauczyciel historii w liceum. Na swoim koncie ma 12 wydanych powieści detektywistycznych.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonały się o tym dzieci, które 22 października przyjechały do nas z Pstroszyc.

Co w lesie piszczy - lekcja biblioteczna

18 października uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Celem spotkania było utrwalenie uczestnikom wiadomości na temat tego, jakie znaczenie ma w naszym życiu las i w jaki sposób dzieci i dorośli mogą dbać o otaczającą ich przyrodę.

• Gryf Miechowski - gra planszowa

Miechów. Powstała gra planszowa Gryf Miechowski. Uczy historii Ziemi Miechowskiej poprzez edukację i dobrą rozrywkę

16 i 17 października br w bibliotece odbyło się specjalne spotkanie poświęcone grze karciano-planszowej Gryf Miechowski – Gra Planszowa, bazującej na historii Ziemi Miechowskiej. Gracze mogli wcielić się we właścicieli biur podróży i rywalizować ze sobą o turystów, a dzięki kartom zawierającym informacje o zabytkach i atrakcjach Miechowa i okolicznych miejscowości nie tylko budowali ciekawą ofertę, ale również zapoznali się z historią regionu. Tym samym był to interesujący sposób na zachowanie i utrwalenie wiadomości o lokalnym dziedzictwie oraz sposób na szersze promowanie go, także poza terenem Ziemi Miechowskiej.

Katalog on-line w praktyce i życiu codziennym

W dniu 26.09.2019 roku naszą bibliotekę odwiedziła klasa II „b” o profilu humanistycznym z Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie.
    Tematem przewodnim spotkania połączonego z prezentacja multimedialną był katalog internetowy on-line - jego budowa oraz metody wykorzystania w praktyce i na co dzień.