Aktualności

 • Bezpłatny dostęp do bazy książek elektronicznych IBUK Libra

  Bezpłatny dostęp do bazy książek elektronicznych IBUK Libra

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie wykupiła po raz kolejny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (6354 tytuły).

  Wszystkie Piny aktywne do grudnia 2022 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów.

  Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.
  Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę https://libra.ibuk.pl/, powinien otrzymać dostęp do książek literatury z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych. Dostępnych jest również wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.

  W bibliotece głównej przy pl. Kościuszki 7 można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

  Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

  Poniżej linki do filmików instruktażowych.
  https://www.youtube.com/watch?v=RdyfygqA38U
  https://www.youtube.com/watch?v=WwddWDW7HTI

 • Nathalie K. Flower - Kolejny raz

  Przeżyjmy to Kolejny Raz...

  Przed nami cudowna aura rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole w migoczącym blasku bożonarodzeniowej choinki, pośród kuszących aromatów domowych ciast. To czas, gdy ponownie odkrywamy wartość bliskich relacji, wzajemnej życzliwości, prostych gestów i zapomnianych słów.
  Kolejny raz dajemy szansę sobie i innym...
  A właśnie...

  W przedświątecznym czasie, myśląc o tych naszych często ulatujących marzeniach oraz odległych i bywa mocno nadszarpniętych więzach, spotkaliśmy się, już po raz drugi, z Natalią Kwiatkowską, młodą pisarką, mieszkanką Miechowa, która w ostatnim czasie zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią, pt. ”Jeszcze Raz”. Jesienią ukazała się jej druga część nosząca tytuł – „Kolejny Raz”. Historia Ady i Piotra znajduje tu intrygującą kontynuację. Szczegółów Wam jednak nie zdradzimy..

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie z Natalią Kwiatkowską

 • Bilet do krainy zapomnienia

  Bilet do krainy zapomnienia

  Nasi Drodzy Czytelnicy!

  Któż z Was w ostatnich czasach nie poczuł się osaczony trudnymi wydarzeniami i przytłoczony tak skomplikowaną codziennością? Któż nie doświadczył przymusowej społecznej izolacji, a w konsekwencji smutku i przygnębienia?

  Każda chwila przynosi nam kolejne złe i tragiczne informacje, dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do podróży, która nada jasne tony i wniesie nieco światła w szare dni.

  Oto na naszej scenie pojawia się niezwykła książka…”Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek”, autorstwa Mary Ann Shaffer i Annie Barrows. Powieść ta była inspirującym tematem rozmów naszego Dyskusyjnego Klubu Książki w czwartkowe zimowe popołudnie.

  „Czyż to mało znaczy cieszyć się słońcem, radośnie powitać wiosnę, kochać, zamyślić się, związać koniec z końcem. To naprawdę niemało.” - to jeden z cytatów pochodzących z powieści, który już nieco „nakreśla” jej klimat. Wydaje się, że zabawny i lekki tytuł tej książki sugeruje równie „ulotną” jej treść. To złudzenie!

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  Wyzwolenia nadszedł czas! - krzyżówka niepodległościowa

  104 lata minęły od tego wiekopomnego dnia. Dziś datę tę zna (a przynajmniej powinien) każdy z Polaków. 11 listopada 1918 roku po 123 latach letargu pod zaborami odzyskaliśmy suwerenność. Przebudzenie to świętujemy z pompą każdego roku. Przygotowaliśmy dla Czytelników krzyżówkę, która pozwoli odświeżyć nieco pamięć związaną z historią polskiej walki o wolność i nie tylko. Przez wieki temat ten stał się jednym z kluczowych elementów naszej kultury. Można nawet powiedzieć, iż jest już na stałe wpisany w genotyp Polaka i Polki. Na koń zatem!

  Link: https://crosswordlabs.com/view/umrzec-przyjdzie-gdy-sie-kochao-wielkie-sprawy-gupia-mioscia-walka-o-wolnosc-w-dziejach-polski-i-swiata

   

Script logo