Aktualności

 • Dzień Dinozaura w bibliotece

  Dzień Dinozaura w bibliotece

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W dniu 26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Nie wiadomo kto i kiedy ustanowił to święto, ale ważne jest, że dzieci uwielbiają dinozaury i wszystko co jest z nimi związane. Tego dnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki 5 latki z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Spotkanie odbyło się w ramach DKK dla Dzieci.

 • Światowy Dzień Kota

  Światowy Dzień Kota

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Koty to zwierzęta, które są wspaniałymi towarzyszami. Czy można wyobrazić sobie lepsze zakończenie ciężkiego dnia niż powitanie przez kochającego pupila? Albo jego towarzystwo w ciągu dnia, gdy zostajemy w domu?
  18 lutego zaprosiliśmy do naszej biblioteki 5 i 6 latki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Zajęcia odbyły się w ramach DKK dla dzieci i były okazją do przyjrzenia się przyjaźni tych niesamowitych zwierząt z człowiekiem.

 • Najlepszy znawca baśni – lekcja biblioteczna

  Najlepszy znawca baśni – lekcja biblioteczna

  Pierwszą, wielką lekcję życia pobiera każdy z nas w dzieciństwie właśnie z bajek i baśni. Są one ciągle aktualne, pouczające i mądre. Baśnie te żywią się fantazją, ale kryją w sobie głęboką prawdę o człowieku.

  12 lutego naszymi gośćmi byli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie.

 • Ferie w bibliotece

  Ferie w bibliotece

  Ferie zimowe w naszym województwie już za nami. Niestety czas aktywnego wypoczynku już się skończył i trzeba było wrócić do codziennych zajęć i obowiązków. Podczas trwania ferii w każdy wtorek i czwartek, w naszej bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci.

 • Z wizytą w bibliotece

  Z wizytą w bibliotece – lekcja biblioteczna

  22 stycznia do naszej biblioteki zawitali uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

  Celem wizyty było zapoznanie z pracą biblioteki, ze zgromadzonymi w niej zbiorami, zasadami korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Uczniowie odwiedzili Wypożyczalnię dla dorosłych, Czytelnię i Oddział dla dzieci i młodzieży. Ponieważ większość z nich była u nas po raz pierwszy, uczniowie dowiedzieli się co trzeba zrobić by stać się naszymi czytelnikami.  Nasi goście wychodząc obiecali, że wrócą do biblioteki aby korzystać z dostępnego księgozbioru.

Script logo