• Stowarzyszenie „Larix”

Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018

Informujemy, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Dyskusyjny Klub Książki

Najbliższe spotkanie DKK dla dorosłych

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, które odbędzie się w dniu 21 lutego o godz. 1600. Tematem dyskusji będzie książka pt. „Ukrainka” Barbary Kosmowskiej, pisarki i literaturoznawcy.

• „Tupcio Chrupcio - Wizyta u dziadków”. Zajęcia czytelnicze dla Dzieci

W piątkowe przedpołudnie (25 stycznia 2019 r.)  odbyły się w bibliotece zajęcia literacko-plastyczne, w których udział wzięła grupa przedszkolaków w wieku 3-6 lat z Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch”.

• Ferie z biblioteką!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia ferii zimowych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie oraz w Filiach: Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

• Małopolski Klub Kodera

W dniach 8, 22 oraz 29 grudnia 2018 r. odbyły się ostanie już spotkania, zamykające cykl zajęć w ramach Małopolskiego Klubu Kodera, zrealizowanych przez Miejską Bibliotekę w Miechowie. Klubowicze poprzez zabawę i doświadczenia, poznali podstawy programowania, rozwijając tym samym myślenie logiczne i algorytmiczne z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3. Dzięki tym zajęciom tajniki programowania nie są już uczestnikom straszne. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że na zajęciach świetnie się bawili ale również wiele się nauczyli. Mamy nadzieję, że prowadzącym udało się zaszczepić pasję w klubowiczach, a przygoda z programowaniem nie skończy się wraz z końcem zajęć.