• Spotkanie z Adamem Bieleckim

„Od Beskidów po Himalaje” – historia o spełnianiu marzeń

spotkanie z Adamem Bieleckim

3 listopada w naszej bibliotece Miechowie odbyło się niezwykłe spotkanie z Adamem Bieleckim, himalaistą, alpinistą i taternikiem, człowiekiem ambitnym a przy tym niezwykle skromnym, który obecnie przygotowuje się do zimowej wyprawy na K2, ostatniego ośmiotysięcznika niezdobytego zimą. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Twórcownia” z Miechowa.

• „Zmyślacz” - w świecie wyobraźni

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W poniedziałek 30 października odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci, w którym uczestniczyła grupa dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem naszych zajęć była wyobraźnia, w związku z tym przeczytaliśmy książkę autorstwa Ewy Piotrkowskiej pt.: „Zmyślacz”.

• Przestrzenie Literatury

Konferencja międzynarodowa w Oświęcimiu z udziałem bibliotekarzy powiatu miechowskiego

W dniach 19 i 20 października bibliotekarze powiatu miechowskiego uczestniczyli w międzynarodowej i interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt. „Przestrzenie literatury dla młodego czytelnika. Perspektywa niemiecka i polska”, której organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, Goethe-Institut w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

• Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

„Życie jest po to, aby żyć”

spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

Słowa wypowiedziane przez Eleonor Roosevelt „życie jest po to, aby żyć - trzeba podtrzymywać w sobie ciekawość świata” zawarte zostały w tomiku pt.: „Sekrety istnienia” w opracowaniu pani Jolanty Szwalbe, z którą- dnia 20 października br. w PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie.

• Przedszkole Językowe „Biedroneczki” z Miechowa

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Tegoroczne urodziny Książkowego Misia, które przypadają 14 października obchodziliśmy w naszej bibliotece wspólnie z dziećmi z Przedszkola Językowego „Biedroneczki” z Miechowa. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do biblioteki swoje ukochane pluszaki, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, podczas „Parady Misiów” i prezentacji ich przez właścicieli. Dzieci mówiły jak ich misie mają na imię, jaki mają charakter i co lubią najbardziej.