Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w PiMBP w Miechowie

Akcja Narodowe Czytanie zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku obchodzona jest corocznie 2 września.  Każdego roku wybierana jest i odczytywana lektura niezwykle ważna, z punktu widzenia naszej polskiej historii i kultury. W roku bieżącym 2017 lekturą Narodowego Czytania ogłoszono „Wesele. Dramat w trzech aktach” autorstwa polskiego poety, dramatopisarza i malarza Stanisława Wyspiańskiego.

• „Opowiadania dla przedszkolaków”

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Po przerwie wakacyjnej w naszej bibliotece wznowione zostały zajęcia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W pierwszym spotkaniu w dniu 12 września uczestniczyła grupa dzieci z Przedszkola „Wesoły Maluch”.

Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0

19 lipca br. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty w ramach projektu „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”, organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa. Dzieci i młodzież pod opieką instruktorek odkrywały świat bajek Stanisława Lema: pracowały z tekstem, potem nad scenografią do inscenizacji wybranego fragmentu z tekstu „Trzej elektrorycerze”. Nie zabrało również kamer do nagrania.  Zajęcia miały na celu pokazać dzieciom, że czytanie rozwija wyobraźnię i bez niej nie ma wynalazków, pomysłów, innowacji.

Projekt „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”