• Nowości czytelnicze

Wakacyjne nowości czytelnicze!

Kolejne wakacyjne nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Wykłady naukowe prof. nadzw. dr hab. Pawła Skrzydlewskiego i prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Skrzyniarza

„Początki Miechowa na tle cywilizacyjnych i ideowych sporów w średniowieczu” oraz „Aktualność duchowości Bożogrobców miechowskich”

wykłady naukowe prof. nadzw. dr hab. Pawła Skrzydlewskiego
    i prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Skrzyniarza w ramach Dni Miechowa 2017

23 czerwca w ramach tegorocznych Dni Miechowa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie odbyło się spotkanie z prof. nadzw. dr hab. Pawłem Skrzydlewskim i z prof. nadzw. dr hab. Ryszardem Skrzyniarzem.

• „Zawsze wesoło z biedronką Fionką”

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Pierwszego dnia lata do naszej biblioteki przyjechały dzieci z Przedszkola mieszczącego się przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Przedszkolaki w wieku 3-4 lata uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

• Swoistość pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie

lekcja biblioteczna dla uczniów z SP w Pstroszycach

W dniu 20 czerwca br. grupa uczniów z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach wraz z nauczycielami Pauliną Ginter i Tomaszem Krochmalem odwiedziła naszą bibliotekę. Celem tej wizyty było przybliżenie zasad korzystania z biblioteki, omówienie charakterystyki pracy bibliotecznej i zwrócenie uwagi, że wypożyczanie książek to jedna z funkcji jakie biblioteka pełni w środowisku.

Uczniowie zapoznali się z czytelnią, z oddziałem dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnią książek dla czytelników dorosłych. Poznali także najważniejsze fakty z dziejów miechowskiej książnicy oraz z życia Marii Fihel - patronki biblioteki. Spotkanie miało charakter luźnej pogadanki połączonej ze zwiedzaniem biblioteki.

• „Skarb Arubaby”

spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Kolejne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się w naszej bibliotece 9 czerwca br. Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie.