Aktualności

 • Nowości czytelnicze!

  Smak letniej przygody

  Nowości czytelnicze!

   
  Pośród upalnych dni, gdy żar leje się z nieba, warto znaleźć choć kilka chwil, aby usiąść na zacisznej werandzie i nieco odetchnąć w zacienionym zakątku od egzotycznej aury. Poszukując relaksu i odprężenia oraz delektując się ciszą i spokojem, nie możemy zapomnieć o najważniejszym „atrybucie dobrego nastroju”, czyli o…książce.
   
  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy cały zestaw nowości. Jak w niezwykłej baśni, możemy odkryć piękno i magię Ziemi w fascynującym atlasie pełnym cudownych ilustracji, które przedstawiają życie „Naszej planety”. Dla tych, którzy poszukują odpowiedzi dotyczących tajników ducha ludzkiego, proponujemy „Atlas zbuntowany”, dla amatorów mocniejszych wrażeń cały cykl S.Kinga „Mroczna wieża”, a dla tych którzy cenią powiew romantyzmu i grę emocji książki Nicholasa Sparksa, Doroty Mili i Agnieszki Olejnik.
   
  Smak letniej lemoniady zyska z pewnością nową barwę, gdy „doprawimy” go przygodami z kryminalnych pełnych humoru opowieści Olgi Rudnickiej, perypetiami dżentelmena włamywacz – Arsena Lupin czy też przepisami na oryginalne japońskie potrawy. Polecamy najnowszą książkę Piotra Zychowicza” Alianci” , bestsellerową serię z Gerardem Edlingiem autorstwa Remigiusza Mroza oraz kolejną sensacyjną powieść Wojciecha Chmielarza „Wilkołak”.
   
  Książka jako nasz niezawodny przyjaciel zabierze nas w podróż po egzotycznym Kraju Kwitnącej Wiśni , tajemniczym jeziorze Bajkał i odkryje ukrytą leczniczą moc roślin…
   
  Zapraszamy do nas po fascynujące lektury!
  Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www 
 • Wakacje z Biblioteką!

      

      

 • Spotkanie autorskie online z Tomaszem Sekielskim!

  Spotkanie autorskie online z Tomaszem Sekielskim.

  Rozmowę prowadził Artur Nowak

   

   https://www.youtube.com/watch?v=Z9i7jmS5UR0

   

 • Zofia Stanecka - Basia i biblioteka

  Klucz do mądrości

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Szelest kartek obiecuje nam niezwykłe chwile wzruszeń oraz radości, zaprasza do krainy przygód, marzeń i mądrości...

  Każdy z nas może sięgnąć po „magiczny klucz”, który otwiera jej podwoje, bo to biblioteka i książki są biletem wstępu do nowych intrygujących światów. Aby już najmłodsi mogli rozpocząć swoją wędrówkę tymi nowymi fascynującymi ścieżkami, 5 maja, podczas „Tygodnia Bibliotek”, zorganizowaliśmy wirtualne spotkanie z wychowankami Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie.

 • .

  Spotkanie autorskie on-line w ramach Tygodnia Bibliotek z Błażejem Torańskim

  25 uderzeń kijem lub pejczem dla dziecka, które miało wszy, 10 batów za to, że mała dziewczynka nie chciała się uczyć niemieckiej piosenki, 60 batów dla innej, która wygłodniała zrzuciła z drzewa gruszki, a za to, że jej koleżanka wzięła nieco chleba z kuchni została pobita do utraty przytomności. Wstrząsający obraz kilkuletnich dzieci, które pracowały – „zaprzężone” do rzemiennych szelek, ciągnąc dwutonowy betonowy walec.

  Polskie dzieci zabijane głodem i morderczą pracą.

  Te wstrząsające obrazy „piekła na ziemi” przedstawia nam w prezentowanym w ramach „Tygodnia Bibliotek” spotkaniu autorskim on-line Błażej Torański, łódzki pisarz i publicysta, specjalizujący się w literaturze faktu, współautor książki „Mały Oświęcim”. Precyzyjnie odkrywa kolejne karty przemilczanej opowieści o jedynym niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym na terenach Polski. Obóz przy ulicy Przemysłowej był przeznaczony dla polskich dzieci a utworzony został na terenie łódzkiego getta. Kierowano tam dzieci od drugiego do szesnastego roku życia.

  Nazywane w dokumentach niemieckich – „polskim elementem przestępczym”, trafiały do obozu za swoją polskość. Często były to dzieci oficerów, urzędników państwowych. Za ich jedyne przewinienie uznawano to, że były Polakami i za to też miały stracić życie.

  Niemcy zrobili wszystko, aby cały świat o tym obozie zapomniał, Jolanta Sowińska-Gogacz i Błażej Torański, autorzy tej publikacji, czynią wszystko, aby pamięć o tych tragicznych wydarzeniach i ich ofiarach, ujrzała światło dziennie.

  Rozmowę prowadził Krzysztof Oczkowicz, dziennikarz „Wieści Miechowskich”.

   

Script logo