Aktualności

 • Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

  Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w PiMBP w Miechowie

  Akcja Narodowe Czytanie zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku obchodzona jest corocznie 2 września.  Każdego roku wybierana jest i odczytywana lektura niezwykle ważna, z punktu widzenia naszej polskiej historii i kultury. W roku bieżącym 2017 lekturą Narodowego Czytania ogłoszono „Wesele. Dramat w trzech aktach” autorstwa polskiego poety, dramatopisarza i malarza Stanisława Wyspiańskiego.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • „Opowiadania dla przedszkolaków”

  spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Po przerwie wakacyjnej w naszej bibliotece wznowione zostały zajęcia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W pierwszym spotkaniu w dniu 12 września uczestniczyła grupa dzieci z Przedszkola „Wesoły Maluch”.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0

  19 lipca br. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty w ramach projektu „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”, organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa. Dzieci i młodzież pod opieką instruktorek odkrywały świat bajek Stanisława Lema: pracowały z tekstem, potem nad scenografią do inscenizacji wybranego fragmentu z tekstu „Trzej elektrorycerze”. Nie zabrało również kamer do nagrania.  Zajęcia miały na celu pokazać dzieciom, że czytanie rozwija wyobraźnię i bez niej nie ma wynalazków, pomysłów, innowacji.

  Projekt „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

  „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” 

Script logo