• Spotkanie autorskie z Jerzym Malatyńskim

Miechów na dawnych pocztówkach

spotkanie autorskie z Jerzym Malatyńskim

15 września 2018 r. w sali konferencyjnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie odbyła się promocja drugiego wydania albumu pt.: „Miechów na dawnych pocztówkach”, którego autorem jest Pan Jerzy Malatyński.

Seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego

11 lipca w Bibliotece odbyło się seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego. Podczas wykładu pt. „Deskryptory, fasety, encje - jak zrozumieć nowy model opracowania zbiorów bibliotecznych?” Pana Wojciecha Kowalewskiego z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie bibliotekarze poszerzyli swoją wiedzę na temat deskryptorów.

Wakacje z książką w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w Filiach PiMBP w Miechowie: Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

• Projekt „Kierunek Kariera”

Projekt „Kierunek Kariera” – doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

• Niesamowite przygody przebiegłych skarpetek

lekcja biblioteczna dla SP nr 2 w Miechowie

22 maja uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej promującej czytelnictwo wśród młodych czytelników, poprzez aktywną pracę i wspólną zabawę.