Aktualności

 • Narodowe Czytanie raz jeszcze, by uczcić 100-letnią niepodległość Rzeczypospolitej

  Narodowe Czytanie raz jeszcze, by uczcić 100-letnią niepodległość Rzeczypospolitej

  100-letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, chociaż uroczyste obchody tego jubileuszu jeszcze przed nami,  stała się powodem do wprowadzenia w życie wielu przedsięwzięć upamiętniających to doniosłe wydarzenie. Jak ważne i szczególne jest to wydarzenie dla Polaków i władz polskich, dowodzi, że w minionym 2017 r. podjął działalność Komitet Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

 • Małopolski Klub Kodera

  3 listopada br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Małopolski Klub Kodera” realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Młodzi programiści mieli okazję budować swoje roboty z LEGO oraz poznać podstawy ich programowania. Największą radość uczestnicy czerpali ze sterowania swoimi zautomatyzowanymi istotami i udoskonalania ich na swój sposób.

  #codeweek

 • „Spotkanie z wyobraźnią”– Zofia Stanecka w PiMBP w Miechowie

  spotkanie autorskie w ramach DKK dla Dzieci

  24 października b.r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie gościliśmy znaną pisarkę dla dzieci, panią Zofię Stanecką. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

 • Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

  Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W tegorocznych obchodach Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia w naszej bibliotece uczestniczyła grupa 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Zajęcia w ramach DKK dla Dzieci odbyły się 12 października. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat wyglądu i zwyczajów prawdziwych niedźwiedzi.

 • Lekcja biblioteczna

  Bon – Ton, czyli dobre maniery

  lekcja biblioteczna o zachowaniu się nie(tylko) w bibliotece

  11 października w naszej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna, w której wzięły udział dzieci 6-letnie ze Szkoły Podstawowej w Antolce. Tematem lekcji były dobre maniery.

Script logo