• Mickiewicz i Kraszewski w Odessie

Cykl spotkań literackich on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 3 „Mickiewicz i Kraszewski w Odessie”

30 stycznia 2021 r., o godz. 17.00

Informujemy, że kolejne spotkania literackie on-line z Borysem Tynką - honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce odbędą się w terminach:

15.02.2021 r., 27.02.2021 r., 15.03.2021 r., 31.03.2021 r.

Tematy naszych literackich podróży będziemy podawać na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy!

• Dzień Babci i Dziadka

Z uśmiechem dla Babci i Dziadka

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

19 stycznia, w mroźne zimowe przedpołudnie wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie wysłuchaliśmy opowieści o przygodach Fenka pt. "Dzień Babci i Dziadka".
    To spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbyło się on-line i pełne było barwnych historii, którymi dzielili się najmłodsi. Dobre emocje towarzyszyły nam cały czas.
    Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że "Dziadkowie" są dla nich bardzo ważni i pełnią niezwykłą rolę w ich życiu.
    Obiecały, że własnoręcznie wykonają dla nich upominki i złożą najlepsze życzenia.

My również przyłączamy się do nich i życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom: zdrowia, szczęścia oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w rodzinnym gronie!

• Bolesław Leśmian

Kuba Michalski - Śni się lasom las (Bolesław Leśmian)

• Spotkanie literackie on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 2 „Życie i twórczość Aleksandra Puszkina”

• IBUK Libra - platforma książek elektronicznych

Dostęp do IBUK LIBRA

Drodzy Czytelnicy,

uprzejmie informujemy, że PiMBP w Miechowie od 1 stycznia 2021 r. podtrzymała kolejny raz roczny dostęp do wybranych publikacji (2760 tytułów) w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Dostęp możliwy jest z sieci PiMBP w Miechowie albo za pośrednictwem kodu PIN, który można otrzymać po wysłaniu e-miala na adres kontakt@biblioteka.miechow.pl, w którym należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
    Ważność wszystkich kodów PIN aktywnych do 31 grudnia 2020 r. została przedłużona o kolejny rok.

Aby korzystać z serwisu koniecznością jest założenie jednorazowego osobistego konta myIbuk, umożliwiającego danemu użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Po założeniu konta Użytkownik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Aby poprawnie przeprowadzić rejestracje kliknij POMOC i zobacz Jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy) - lewy dolny róg na stronie https://libra.ibuk.pl/

UWAGA:
    - bardzo ważne! - w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).https://libra.ibuk.pl/

Uwagi techniczne:
    wymagana przeglądarka: Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Pomoc w formie przejrzystego i szczegółowego przewodnika, który wyjaśnia krok po kroku, jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi. Pomoc zawiera interaktywne elementy (spis treści, linki), które ułatwiają przechodzenie pomiędzy rozdziałami/tematami.
    Pomoc

Filmiki instruktażowe: