• Nowości czytelnicze

Z wiosną w plecaku

Nieśmiałe przebłyski słońca, cieplejszy powiew wiatru i pierwsze wiosenne kwiaty przynoszą zapowiedź czasu, który spędzimy na majowych piknikach i spotkaniach z przyjaciółmi pośród budzącej się do życia przyrody.

Smukła brzoza przywróci nam energię, majestatyczna lipa ukoi duszę, a potężny dąb doda sił witalnych...Niewiarygodne?

A jednak…Zwolennicy sylwoterapii wciąż przekonują nas o  leczniczej mocy przebywania pośród leśnych ostępów, ale i naszych domowych sadów i zagajników. Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć nieco więcej o cudownej mocy drzew, warto sięgnąć do jednej z naszych wiosennych nowości – „Lasoterapia” Katarzyny Simonienko.

Bo pakując do plecaka prowiant na nasze eskapady, dobrze jest pamiętać i o tym najbardziej nam wiernym przyjacielu, o …książce. Przypominamy to, zwłaszcza teraz, podczas  trwania „Tygodnika Bibliotek 2021” wraz z jego przewodnim hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.  Dlatego też my, ze swej strony, staramy się w ostatniej ofercie nowości czytelniczych, podsunąć Państwu bardzo różnorodny zakres propozycji. Są opowieści o dziejach brytyjskiej rodziny królewskiej, biograficzne wspomnienia o Gustawie Holoubku czy też ludowa historia Polski. Magdalena Kordel, Przemysław Żarski, Graham  Masterton – każdy znajdzie swojego ulubionego autora.

I tym sposobem oprócz smakowitych przekąsek w plecaku będziemy mieli „na deser” i dużo uśmiechu, i nieco akcji, a nawet szczyptę horroru.

Nowości czytelnicze dostępne w naszym katalogu internetowym https://bit.ly/35E6U4X

Zapraszamy!

Znajdziesz nas w bibliotece!

• Nowości czytelnicze

Świąteczna niespodzianka

Pośród wielkanocnych przysmaków: pachnących mazurków, aromatycznych sałatek  i smakowitych wędlin, warto pamiętać i o dobrej… lekturze. Takiej, która przyniesie wytchnienie po przedświątecznych porządkach i wprawi nas w prawdziwie wiosenny nastrój.

Wychodząc  naprzeciw tym oczekiwaniom, pragniemy Państwu zaoferować cały zestaw nowości czytelniczych, które dostarczą wielu niezapomnianych emocji: od uśmiechu poprzez łzy wzruszenia i tęsknotę  aż do ekscytacji. A literacka podróż z bohaterami naszych ulubionych powieści sprawi, że ten już i tak wyjątkowy czas, stanie się jeszcze bardziej niepowtarzalny…

Zapraszamy do nas!

• Borys Tynka - Przewodnik po Oddesie

Wszystkie barwy Odessy

Dobiegła końca nasza fascynująca wirtualna podróż po malowniczym zakątku położonym nad Morzem Czarnym, zwanym jego „Perłą”. Niepowtarzalny klimat Odessy już od kilku miesięcy przedstawiał nam - Borys Tynka, Honorowy Ambasador Odessy w Polsce podczas cyklu spotkań literackich on-line, pt. ”Odessa dla romantyków”.

Wraz z nim mogliśmy wędrować polskim śladem po tym ukraińskim mieście, które jeszcze kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a obecnie przyciąga swoją historią, legendami i kolorytem. To ono przecież gościło w swych podwojach wielu słynnych Polaków: Juliana Ursyna Niemcewicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego, tu na zesłaniu przebywał Adam Mickiewicz, co znalazło potem ślad w jego twórczości, gdy pisał „Sonety odeskie”.

• Spacer po Odessie

Cykl spotkań literackich on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 7 - Spacer po Odessie

31 marca 2021 r., o godz. 17.00

Zapraszamy na ostatnie spotkanie literackie on-line z Borysem Tynką - honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce.

• Komunikat

Koronawirus – Działalność bibliotek – Komunikat

Do 9 kwietnia obostrzenia w bibliotekach bez zmian.

Obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych

zostały przedłużone do 9 kwietnia 2021 roku.

Szanowni Państwo,

na podstawie § 9 ust. 23 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ. U.  z 2021 poz. 512 ) uprzejmie informujemy, że do dnia 9 kwietnia 2021 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie przy uwzględnieniu dotychczasowych zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu prowadzić będzie  udostępnianie zbiorów w trybie wypożyczeń bezpośrednich jak i zdalnie. Serdecznie zapraszamy.