Aktualności

 • „Czytelnictwo na wesoło”

  lekcja biblioteczna dla uczniów SP w Jaksicach

  W dniu 18 maja gościli w naszej bibliotece uczniowie klasy 0 oraz klasy 1 ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Czytelnictwo na wesoło”, której celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez aktywną pracę i wspólną zabawę.

 • Uśmiech – serdeczne zaklęcie

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  16 maja naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki wzięły udział w kolejnym spotkaniu czytelniczym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tematem naszych zajęć był uśmiech.

 • Lekcja biblioteczna

  Honorowi Obywatele Miechowa

  lekcje biblioteczne dla uczniów SP nr 2 im. M. Konopnickiej
  oraz uczniów ZDZ w Miechowie

  15 maja w sali konferencyjnej naszej biblioteki odbyły się dwie lekcje biblioteczne z udziałem uczniów klas 7 b i 7 c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Miechowie oraz z udziałem uczniów klasy 3 Gimnazjum z Ośrodka Kształcenia Zawodowego ZDZ w Miechowie. Temat lekcji dotyczył „Honorowych Obywateli Miechowa”. Punktem wyjścia było wyjaśnienie uczniom definicji „obywatela”„obywatelstwa honorowego”. Młodzież dowiedziała się także jaka jest procedura nadawania honorowego obywatelstwa. Dzięki prezentacji sylwetek Honorowych Obywateli Miechowa, uczniowie zapoznali się z nazwiskami i biogramami osób, które należą do tego grona. Wzięli też udział w pogadance na ten temat oraz oglądnęli publikacje mające związek z wymienionymi nazwiskami, np. publikacje związane z dorobkiem literackim Janiny Bergander, książki Bolesława Nieczui-Ostrowskiego, czy wspomnienia Piotra Kulera. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w zabawie edukacyjno-skojarzeniowej, celem utrwalenia zdobytych podczas lekcji bibliotecznej wiadomości.

 • Podsumowanie powiatowego konkursu literackiego (fot. W. Barczyński)

  Wyniki konkursu: << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży”

  W dniu 12 maja 2018 r. w siedzibie biblioteki miało miejsce uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego: <<Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży” .

  Ogłoszony został z okazji przypadającej 5 grudnia 2017 r. 150. rocznicy urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz w odpowiedzi na uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

  Życie z pasją do podróżowania i gotowania

  spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

  10 maja br. w sali konferencyjnej PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, dziennikarzem, publicystą, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. W latach 1993–2004 był publicystą i recenzentem kulinarnym w Gazecie Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska i Przekrój. Robert Makłowicz jest podróżnikiem i pasjonatem historii dotyczącej zwłaszcza dziejów Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, zwłaszcza w czasach panowania cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

Script logo