• Nowości czytelnicze

Niespodzianka dla Czytelników! Nowości!

W tym trudnym czasie, gdy wielu z naszych Czytelników w długie wieczory tęskni za magicznymi chwilami w wygodnym fotelu z książką w ręku, mamy dla Was niespodziankę!

Pomimo zamknięcia naszej placówki, opracowaliśmy kolejną już porcję nowości czytelniczych.
    Prawdziwa uczta dla miłośników dobrej lektury!
    Książki będą dostępne dla Państwa zaraz po ponownym otwarciu biblioteki.

Na razie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w wersji on-line.

• Zamknięcie Biblioteki od 7 listopada br. do odwołania

Zamknięcie Biblioteki od 7 – 29 listopada 2020 r.

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1972),  uprzejmie informujemy, że w dniach od 7 – 29 listopada 2020 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie będzie zamknięta dla Czytelników z uwagi na wprowadzony w tym okresie zakaz udostępniania zbiorów publiczności.

W związku z powyższym:

• wstrzymane są wypożyczenia oraz zwroty materiałów bibliotecznych bezpośrednio w agendach
    • nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów w czasie zamknięcia Biblioteki,
    • wszystkie dokumenty, których termin zwrotu przypadał na czas zamknięcie Biblioteki, zostają automatycznie prolongowane aż do czasu jej ponownego otwarcia dla czytelników.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco w naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 lub mailowy kontakt

Telefon: 41 230-98-16, mail: kontakt@biblioteka.miechow.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

• Informacja!

Szanowni Czytelnicy,

w związku z zaistniałą sytuacją – zamknięciem naszej Biblioteki od jutra 7 listopada (sobota), uwzględniając Państwa prośby,

postanowiliśmy w dniu dzisiejszym wydłużyć godziny pracy naszych Wypożyczalni do godz. 20.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Praca zdalna bibliotek

Szanowni Czytelnicy,

ponieważ biblioteki publiczne wykonują zadania o charakterze publicznym i w tym zakresie dotyczy je Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów jest duże prawdopodobieństwo, że od soboty –  7 listopada - będziemy z Wami wyłącznie w kontakcie online.

Jeśli jednak wolicie tradycyjną, papierową formę  książki, której czytanie jest dla Was bardziej  nastrojowe, klimatyczne, ma w sobie coś magicznego i dlatego chcecie zrobić książkowe zapasy, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, postanowiliśmy od dzisiaj zwiększyć limit wypożyczanych książek do 8 pozycji z każdego działu.

Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

Chcielibyśmy polecić Państwu serwis https://bajki-zasypianki.pl, który prowadzony jest przez Pana Pawła Księżyka od ponad 8 lat.

Publikowane są tam bajki na dobranoc, bajki z morałem oraz terapeutyczne w postaci tekstów do czytania i nagrań do pobrania, wszystkie za darmo. Dostępne jest ponad 100 tekstów, w tym bajki na temat nieśmiałości, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, chorobami, dziecięcymi lękami i wiele innych.

Ostatnio, we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu została przygotowana bajka dla dzieci dotkniętych mutyzmem, wcześniej również poświęconą autyzmowi. Listę bajek terapeutycznych możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/.