Aktualności

 • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Miechowie

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Bajka po świecie wędrowała, aż 7 listopada do naszej biblioteki zawitała. Każdego roku 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Święto postaci z bajek obchodziliśmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

 • Spotkanie z Adamem Bieleckim

  „Od Beskidów po Himalaje” – historia o spełnianiu marzeń

  spotkanie z Adamem Bieleckim

  3 listopada w naszej bibliotece Miechowie odbyło się niezwykłe spotkanie z Adamem Bieleckim, himalaistą, alpinistą i taternikiem, człowiekiem ambitnym a przy tym niezwykle skromnym, który obecnie przygotowuje się do zimowej wyprawy na K2, ostatniego ośmiotysięcznika niezdobytego zimą. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Twórcownia” z Miechowa.

 • „Zmyślacz” - w świecie wyobraźni

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W poniedziałek 30 października odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci, w którym uczestniczyła grupa dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem naszych zajęć była wyobraźnia, w związku z tym przeczytaliśmy książkę autorstwa Ewy Piotrkowskiej pt.: „Zmyślacz”.

 • Przestrzenie Literatury

  „Przestrzenie literatury dla młodego czytelnika. Perspektywa niemiecka i polska”

  Konferencja międzynarodowa w Oświęcimiu z udziałem bibliotekarzy powiatu miechowskiego

  W dniach 19 i 20 października bibliotekarze powiatu miechowskiego uczestniczyli w międzynarodowej i interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt. „Przestrzenie literatury dla młodego czytelnika. Perspektywa niemiecka i polska”, której organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, Goethe-Institut w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

 • Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

  „Życie jest po to, aby żyć”

  spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

  Słowa wypowiedziane przez Eleonor Roosevelt „życie jest po to, aby żyć - trzeba podtrzymywać w sobie ciekawość świata” zawarte zostały w tomiku pt.: „Sekrety istnienia” w opracowaniu pani Jolanty Szwalbe, z którą- dnia 20 października br. w PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie.

Script logo