Praca zdalna bibliotek

Szanowni Czytelnicy,

ponieważ biblioteki publiczne wykonują zadania o charakterze publicznym i w tym zakresie dotyczy je Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów jest duże prawdopodobieństwo, że od soboty –  7 listopada - będziemy z Wami wyłącznie w kontakcie online.

Jeśli jednak wolicie tradycyjną, papierową formę  książki, której czytanie jest dla Was bardziej  nastrojowe, klimatyczne, ma w sobie coś magicznego i dlatego chcecie zrobić książkowe zapasy, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, postanowiliśmy od dzisiaj zwiększyć limit wypożyczanych książek do 8 pozycji z każdego działu.

Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

Chcielibyśmy polecić Państwu serwis https://bajki-zasypianki.pl, który prowadzony jest przez Pana Pawła Księżyka od ponad 8 lat.

Publikowane są tam bajki na dobranoc, bajki z morałem oraz terapeutyczne w postaci tekstów do czytania i nagrań do pobrania, wszystkie za darmo. Dostępne jest ponad 100 tekstów, w tym bajki na temat nieśmiałości, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, chorobami, dziecięcymi lękami i wiele innych.

Ostatnio, we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu została przygotowana bajka dla dzieci dotkniętych mutyzmem, wcześniej również poświęconą autyzmowi. Listę bajek terapeutycznych możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/.

• Juliusz Słowacki

Kuba Michalski - Na Termopilach (Juliusz Słowacki) - fragment wiersza "Grób Agamemnona"

W listopadzie obchodzimy zarówno Święto Niepodległości jak i rocznicę Powstania Listopadowego. Słowacki napisał "Grób Agamemnona", gdy Polski nie było wśród wolnych państw, a "NA TERMOPILACH" to fragment tego wiersza z moją muzyką. Poeta nawiązuje w nim z jednej strony do słynnej bitwy Spartan, z drugiej - do Powstania Listopadowego.

W filmie do tego utworu wykorzystano obrazy słynnych malarzy (m.in. Kossaka, Davida i Malczewskiego) nawiązujące do wymienionych wydarzeń historycznych lub do twórczości Słowackiego.

• Cezary Łazarewicz (fot. Adam Tuchliński)

Spotkanie autorskie online z Cezarym Łazarewiczem już 5 listopada!

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością przekazujemy zaproszenie na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, które odbędzie się już 5 listopada o godz. 17:00. Rozmowa, którą poprowadzi dr Paulina Małochleb, odbędzie się online i będzie można ją obejrzeć na YouTubie oraz Facebooku.
    Mamy nadzieję, że dzięki tej formule spotkania jeszcze więcej osób będzie w nim uczestniczyć.

Pragniemy przedstawić krótką sylwetkę Cezarego Łazarewicza oraz dr Pauliny Małochleb.

Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www