Aktualności

 • „Skarb Arubaby”

  spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

  Kolejne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się w naszej bibliotece 9 czerwca br. Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie.

 • XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  „Walizka pana Hanumana”

  spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

   

  5 czerwca br. odbyło się w naszej bibliotece pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. To coroczne święto obchodzone w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, służy propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych, ale przede wszystkim zachęca do wspólnego przebywania i czytania dziecku książek przez co najmniej 20 minut dziennie. Na początku naszego spotkania uczniowie przypomnieli sobie dlaczego warto czytać książki, na podstawie wypunktowanych „26 pożytków z czytania książek”.

 • „Mała smutna Królewna”

  Spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

   

  29 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. Tym razem w zajęciach czytelniczych uczestniczyła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie.

 • Wizyta podopiecznych PSOUU - Koło w Miechowie w bibliotece

  Wizyta podopiecznych PSOUU - Koło w Miechowie w bibliotece

  18 maja Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Fihel w Miechowie odwiedziła grupa podopiecznych z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Miechowie.

  Na spotkaniu omówiono ogólne formy działalności i funkcjonowania miechowskiej biblioteki, która nie opiera się wyłącznie na wypożyczaniu książek, ale jako instytucja kultury prowadzi także wiele ciekawych form pracy z czytelnikiem i dla czytelnika, organizując np. spotkania autorskie z pisarzami, literatami i ludźmi nauki, jak również prowadząc zajęcia czytelnicze oraz lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży.

  Na praktycznym przykładzie omówiono zasady zapisu do biblioteki oraz regulamin korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się z jakich działów bibliotecznych składa się nasza biblioteka, mieli też okazję zwiedzić Czytelnię, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych i zobaczyć, co oprócz ciekawych książek można jeszcze wypożyczyć w bibliotece. Bardzo chętnie przeglądali zwłaszcza książki o zwierzętach, ptakach i roślinach chronionych.

 • Spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

  „Od Miechowa do Krakowa – historia na wesoło”

  spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

  W czwartek 18 maja gośćmi naszej biblioteki byli Mieczysław Czuma i Leszek Mazan - polscy dziennikarze i publicyści. Mieczysław Czuma był między innymi redaktorem naczelnym tygodnika „Przekrój”, w latach 1973-2000, a Leszek Mazan prowadził telewizyjny „Pegaz” i był kierownikiem oddziału PAP w Krakowie w latach 1978-1985.

Script logo