Aktualności

 • Seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego

  Seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego

  17 marca w Bibliotece odbyło się pierwsze w tym roku seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego. Bibliotekarze uczestniczyli w warsztatach, podczas których prelegenci z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie omówili następujące tematy: „Przyszłość książki elektronicznej” (Maria Cibicka) oraz „Model opracowania zbiorów – wykorzystanie deskryptorów Biblioteki Narodowej” (Wojciech Kowalewski).

 • Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Parkoszowicach

  „Specyfika pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie”

  Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Parkoszowicach

   

  14 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Parkoszowicach skorzystali z oferty naszej biblioteki i wzięli udział w lekcji bibliotecznej, której celem było promowanie biblioteki i czytelnictwa.

  Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie, z regulaminem i zasadami korzystania z wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych. Poszerzyli także swoją wiedzę na temat historii biblioteki i dowiedzieli się kim była Maria Fihel, która jest patronką naszej biblioteki. Lekcja biblioteczna połączona była z pogadanką na temat oferowanych w bibliotece zbiorów i różnorodnością usług bibliotecznych.

  Uczniowie mieli także możliwość zwiedzić całą naszą bibliotekę i dowiedzieć się, że jest ona nie tylko miejscem, w którym można wypożyczać książki, ale jest także lokalnym centrum, popularyzującym szeroko rozumianą kulturę. Biblioteka w swoim zakresie prowadzi bowiem różne formy współpracy z czytelnikami, organizując konkursy, zajęcia czytelnicze czy spotkania autorskie z autorami książek i ludźmi nauki.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  PiMBP w Miechowie poleca nowości wydawnicze.
  Już wkrótce będzie możliwość wypożyczenia. Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www.

  Serdecznie zapraszamy czytelników!

 • „Po rozum do głowy – co to jest mądrość?” zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci uczestniczyła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1. Spotkanie odbyło się w naszej bibliotece 6 marca, a tematem zajęć była mądrość. „Po rozum do głowy” to tytuł przeczytanej wspólnie książki autorstwa Wojciecha Witkowskiego.

 • Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

  W dniu 1 marca 2017 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły "maluszki"- grupa cztero i pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla kilkorga dzieci była to bowiem pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci wysłuchały opowieści Pani bibliotekarki o zasadach wypożyczania książek do domu oraz czasopism i bajeczek na płytach, dowiedziały się również jak należy dbać o wypożyczone zbiory. Miały również możliwość przejścia między regałami, gdzie przeglądały i chętnie komentowały treść książeczek znajdujących się na półkach. Wszystkim oczywiście podobały się szczególnie te nowe książeczki, kolorowe i bogato ilustrowane. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na podawaniu nazwisk znanych autorów, które na półkach musiała odszukać Pani bibliotekarka. Na zakończenie odwiedziliśmy również Czytelnię książek oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.

Script logo