Aktualności

 • Uśmiech – serdeczne zaklęcie

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  16 maja naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki wzięły udział w kolejnym spotkaniu czytelniczym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tematem naszych zajęć był uśmiech.

 • Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

  Życie z pasją do podróżowania i gotowania

  spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

  10 maja br. w sali konferencyjnej PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, dziennikarzem, publicystą, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. W latach 1993–2004 był publicystą i recenzentem kulinarnym w Gazecie Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska i Przekrój. Robert Makłowicz jest podróżnikiem i pasjonatem historii dotyczącej zwłaszcza dziejów Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, zwłaszcza w czasach panowania cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

 • Podsumowanie powiatowego konkursu literackiego (fot. W. Barczyński)

  Wyniki konkursu: << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży”

  W dniu 12 maja 2018 r. w siedzibie biblioteki miało miejsce uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego: <<Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży” .

  Ogłoszony został z okazji przypadającej 5 grudnia 2017 r. 150. rocznicy urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz w odpowiedzi na uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla filii

  Nowości czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii Osiedlowej, Bukowskiej Woli i Zagorzycach PiMBP Miechów! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www 

  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  W dniu 4 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci gościliśmy w naszej bibliotece grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Biedroneczki” z Miechowa.

Script logo