Aktualności

 • Lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III

  Lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III

  Serdecznie zapraszamy na lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III, które realizowane są w naszej instytucji.

  Proponowane tematy:

  1. Krótka historia książki, czyli jak to się właściwie zaczęło?
  Podróż w czasie - od rękopisów poczynając, a na audiobookach kończąc. Przegląd najstarszych alfabetów i próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego czasy przed wynalezieniem pisma nazywamy prehistorycznymi?

  2. Zabawa z poezją dla dzieci
  Czytanie utworów najsłynniejszych autorów wierszy dla najmłodszych (m.in.: Ignacego Krasickiego, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow), nauka rymowania, próby stworzenia własnego wierszyka.

  3. Mądrej głowie dość dwie słowie
  Uczymy się polskich przysłów, odkrywamy ich prawdziwe znaczenie oraz przydatność w codziennym języku.

  4. Wiosna, lato, jesień zima - nic nas z książką nie powstrzyma!
  Zajęcia tematycznie związane z określoną porą roku przy współpracy z tekstem literackim.

  5. Savoir-vivre, czyli o właściwym zachowaniu
  Nabywamy wiedzę o tym, w jaki sposób człowiek powinien radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych.

  6. Jesteśmy EKO!
  Szukamy odpowiedzi na fundamentalne pytania: Co zrobić, by właściwie dbać o naszą planetę? Dokąd trafiają śmieci? Z czego robi się plastikowe opakowania? Czy woda może się skończyć?

  7. Sztuka czarodziejstwa i umiejętność jej użycia w praktyce
  O magicznych słowach "dziękuję", "przepraszam” i "proszę".

  Poza wyżej wymienionymi propozycjami jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły z Państwa strony. Proponujemy także pomoc w zakresie omawiania lektur szkolnych w klasach 1-3.
  Z przyjemnością wesprzemy najmłodszych czytelników w odkrywaniu i zrozumieniu świata bohaterów literackich.

  Zajęcia są bezpłatne. Składają się z dwóch części: teoretycznej oraz warsztatów plastycznych. Obowiązują wcześniejsze zapisy:
  - bezpośrednio: Oddział dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Miechowie, Plac Kościuszki 7,
  - telefonicznie: 41 230 98 16, wew. 3
  - e-mailowo: dyrektor@biblioteka.miechow.pl

  W razie pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  Drogie Panie! Zamiast życzeń, kilka cytatów, które przypomną Wam jak bardzo jesteście WYJĄTKOWE❤️ Dobrego dnia!🥰

   

  "Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko".
  Katarzyna Nosowska

  "Stawiam kobiety wyżej niż mężczyzn. Są bliższe prawdy o życiu".
  Ryszard Kapuściński

  "Kobiety są setki tysięcy razy silniejsze od nas. Kobieta przylgnie do ziemi i nic ją nie ruszy. Kręci się razem z planetą i nic ją nie ruszy. Żadne burze, ni huragany, sztormy i tak dalej. Nie mówiąc nawet o łagodnych powiewach, które niejednego z nas zbijają z nóg".
  E. Stachura: Dzienniki

  "Tajemnicą jest kobieta".
  Stanisław Wyspiański: Wesele

  "Jak to możliwe, dziwna dziewczyno, że jesteś tak wieloma kobietami dla tylu ludzi?"
  Sylvia Plath

  "Nie był wcale przystojny, bogaty ani szczególnie błyskotliwy, ale dostrzegła w nim coś, na czym jej zależało. Kobiety często widzą to, czego nikt nie dostrzega"
  Nora Roberts, Zorza polarna

   

 • W poszukiwaniu wiosny

  W poszukiwaniu wiosny

  …udaliśmy się w ekscytującą podróż w naprawdę doborowym towarzystwie! Bo oto gościliśmy u nas 8 marca wyjątkowo entuzjastyczną ( i mocno energetyczną :) grupę uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej Numer 2 w Miechowie wraz z jej wychowawcą – niezastąpioną Panią Małgorzatą Banasik.

  Wszyscy wspólnie ubraliśmy buty… detektywów i ruszyliśmy tropem Pani Wiosny zielonej niczym… najpiękniejsze sosny. W marcu już dostrzegliśmy nieśmiało wychylające się spod śniegu bajecznie kolorowe krokusy i przebiśniegi, a na niebie wraz ze słonecznym powiewem wiatru usłyszeliśmy odgłosy przelatujących w kluczach dzikich gęsi i bocianów powracających z ciepłych krajów. Obok nas odważnie przemaszerował żuk obudzony z zimowego snu, a nieco dalej kret ochoczo rozpoczął swoją podziemną wędrówkę. W ferworze poszukiwań o mały włos nie weszliśmy na… marczaka! Nie, nie to nie ten sąsiad spod dwójki :). Marczak to urodzony w marcu zajączek, który jest wielkości pięści. Dzień spędza w ukryciu, ale wieczorem i rankiem lubi sobie pokicać po zagajnikach.

 • „Ziemia Miechowska. Moja mała ojczyzna”

  Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn!

  Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn 50.pierwszych gości w bibliotece 8 i 10 marca otrzyma prezent w postaci książki „Ziemia Miechowska. Moja mała ojczyzna”.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Płatności bezgotówkowe i powiadomienia SMS – nowe usługi w miechowskiej bibliotece

  Płatności bezgotówkowe i powiadomienia SMS – nowe usługi w miechowskiej bibliotece

  Biblioteki od zawsze były miejscami, w których można było znaleźć ogromną ilość cennych informacji i zasobów. Wraz z rozwojem nowych technologii, instytucje te również muszą się rozwijać, aby sprostać potrzebom swoich użytkowników. W związku z tym miechowska biblioteka postawiła na nowoczesne rozwiązania, takie jak płatności bezgotówkowe, powiadomienia SMS i aplikację mobilną.

  Wraz z rozwojem cyfrowych metod płatności, coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych i aplikacji mobilnych. Od marca wprowadzono nową usługę płatności bezgotówkowych, co pozwala użytkownikom wygodnie opłacić opłaty biblioteczne.

  Kolejnym, nowym rozwiązaniem, jest usługa powiadomień SMS o możliwości odebrania zarezerwowanej pozycji. Umożliwi ona także przesyłanie informacji dotyczących przetrzymanych książek. Dzięki temu użytkownicy będą otrzymywać informacje o dostępności i terminie zwrotu bezpośrednio na swoje telefony komórkowe, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne korzystanie z zasobów bibliotecznych.

  W przyszłym roku biblioteka planuje wprowadzenie aplikacji mobilnej katalogu, która umożliwi użytkownikom przeglądanie zasobów bibliotecznych, rezerwowanie i wypożyczanie książek, a także korzystanie z usług bibliotecznych w sposób bardziej wygodny i intuicyjny.

  Serdecznie zapraszamy także na FB miechowskiej biblioteki: https://www.facebook.com/pimbp.miechow

Script logo