Aktualności

 • „Zawsze wesoło z biedronką Fionką”

  spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Pierwszego dnia lata do naszej biblioteki przyjechały dzieci z Przedszkola mieszczącego się przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Przedszkolaki w wieku 3-4 lata uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

 • Swoistość pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie

  lekcja biblioteczna dla uczniów z SP w Pstroszycach

  W dniu 20 czerwca br. grupa uczniów z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach wraz z nauczycielami Pauliną Ginter i Tomaszem Krochmalem odwiedziła naszą bibliotekę. Celem tej wizyty było przybliżenie zasad korzystania z biblioteki, omówienie charakterystyki pracy bibliotecznej i zwrócenie uwagi, że wypożyczanie książek to jedna z funkcji jakie biblioteka pełni w środowisku.

  Uczniowie zapoznali się z czytelnią, z oddziałem dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnią książek dla czytelników dorosłych. Poznali także najważniejsze fakty z dziejów miechowskiej książnicy oraz z życia Marii Fihel - patronki biblioteki. Spotkanie miało charakter luźnej pogadanki połączonej ze zwiedzaniem biblioteki.

 • „Skarb Arubaby”

  spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

  Kolejne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się w naszej bibliotece 9 czerwca br. Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie.

 • XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  „Walizka pana Hanumana”

  spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

   

  5 czerwca br. odbyło się w naszej bibliotece pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. To coroczne święto obchodzone w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, służy propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych, ale przede wszystkim zachęca do wspólnego przebywania i czytania dziecku książek przez co najmniej 20 minut dziennie. Na początku naszego spotkania uczniowie przypomnieli sobie dlaczego warto czytać książki, na podstawie wypunktowanych „26 pożytków z czytania książek”.

 • „Mała smutna Królewna”

  Spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

   

  29 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. Tym razem w zajęciach czytelniczych uczestniczyła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie.

Script logo