Aktualności

 • „Kraina Nieczytania”

  zajęcia czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

  W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował cykl zajęć czytelniczych dla najmłodszych czytelników. Pierwsze spotkanie odbyło się 9 maja w sali konferencyjnej naszej biblioteki. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach.

 • „Opowieści dla przedszkolaków”

  spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach Tygodnia Bibliotek

  8 maja br. w dniu rozpoczynającym Tydzień Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece panią Renatę Piątkowską, pisarkę i autorkę wielu książek dla dzieci, która napisała między innymi, cieszące się dużą popularnością „Opowiadania dla przedszkolaków”, czy „Opowiadania z piaskownicy”. Pani Renata pisze o prawach dzieci, o zwyczajach, przysłowiach i zwierzątkach zwłaszcza o koniach, psach i kotkach. W swej dziecięcej literaturze nie unika też tematów trudnych, np. w książce „Wszystkie moje mamy” opowiada młodym czytelnikom o Irenie Sendler, która pomagała dzieciom podczas wojny, a w książce pt.: „Która to Malala?” porusza losy odważnej nastolatki, która walczy o prawo dziewcząt do nauki w Pakistanie.

 • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto uchwalone zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) w 1967 r. Data 2 kwietnia nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w 1805 r. urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.

  W obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci włącza się także nasza biblioteka. W ramach tego święta w dniu 19 kwietnia w bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie.

 • „Specyfika pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie”

  Lekcja biblioteczna dla Zespołu Szkół w Smrokowie

   

  19 kwietnia uczniowie klas 1-3 z Zespołu Szkół w Smrokowie wraz z opiekunami odwiedzili naszą miechowską książnicę i wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat specyfiki pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie, a także na temat zasad korzystania z biblioteki, charakterystyki oferowanych w niej zbiorów i różnorodności usług bibliotecznych.

  Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim jakie funkcje pełnią biblioteki publiczne. Działalność bibliotek nie opiera się bowiem wyłącznie na wypożyczaniu książek i materiałów bibliotecznych, ale także na organizowaniu wielu ciekawych form pracy z czytelnikiem. Biblioteka staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla czytelnika w każdym wieku,  organizując np. konkursy, projekty, spotkania czytelnicze i autorskie z pisarzami oraz ludźmi nauki.

  Podczas spotkania omówione zostały też najważniejsze fakty z dziejów naszej biblioteki i przedstawiona została sylwetka Marii Fihel, patronki PiMBP w Miechowie. Uczniowie mieli okazję oglądnąć najciekawsze i najbardziej oryginalne książki znajdujące się w naszych zbiorach, a także zwiedzić wszystkie działy biblioteczne. Dowiedzieli się także czym różni się biblioteka publiczna od typowej biblioteki szkolnej.

 • Nowości czytelnicze!

  Kwietniowe nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www  
  Serdecznie zapraszamy czytelników!  

Script logo