Aktualności

 • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Miechowie

  W marcu jak w garncu

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  5 marca grupa dzieci pięcioletnich z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach DKK dla Dzieci, w trakcie którego przeczytaliśmy trzy wiosenne opowiadania ze zbioru opowiadań pod wspólnym tytułem „Bajki mamy Wrony - czytanki na wiosnę i lato”, autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

 • Światowy Dzień Kota

  Światowy Dzień Kota w bibliotece

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Po feriach nasza biblioteka wznowiła zajęcia czytelnicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, w ramach którego 26 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W spotkaniu uczestniczyła grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Minilandia w Miechowie.

 • fot. Aleksander Gąciarz

  Nowa i potrzebna książka o bitwie miechowskiej z 17 lutego 1863 roku

  Obchody 155. rocznicy powstania styczniowego i tragicznej dla Miechowa bitwy 17 lutego 1863 r. stały się wyzwaniem do przygotowania - z uwagi na brak stosownych wydawnictw regionalnych -  publikacji o bogatej zawartości faktograficznej niezbędnej dla kształtowania wiedzy i uczuć patriotycznych wśród najmłodszych generacji miechowian. Z wieloletnich obserwacji i dyskusji o potrzebie posiadania przez Miechów wydawnictwa, będącego odbiciem losów uczestników powstania i bitwy, zrodziła się idea przygotowania książki zawierającej autentyczne wspomnienia i relacje powstańców, zróżnicowanych wiekiem, aby trafić do umysłów przede wszystkim dzisiejszej młodzieży.

 • Niepubliczne Przedszkole Wesoły Maluch w Miechowie

  Ferie z biblioteką

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla naszych najmłodszych czytelników „Ferie z Biblioteką”. Zajęcia w bibliotece obejmują cykl spotkań czytelniczych na podstawie książek z serii „Mądra Mysz”. Bohaterami znanych książeczek z tej serii są Zuzia i Maks, z którymi na co dzień identyfikują się nasze dzieci, a dzięki ciekawym historiom obrazkowym, uczą się rozwiązywać swoje małe wielkie problemy.

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie

  Patroni naszych ulic

  lekcja biblioteczna dla SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie

  6 lutego w Czytelni naszej biblioteki odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie.

Script logo