Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

7 listopada obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Spotkanie czytelnicze odbyło się w ramach DKK dla Dzieci. Uczestniczyła w nim grupa dzieci przedszkolnych z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Maluch. Wprowadzeniem do zajęć było głośne czytanie książki autorstwa Karoliny Skrzyniarz pt.: „Bajkowe zamieszanie” oraz krótka dyskusja na temat biblioteki, bajek i ulubionych bajkowych postaci.

• Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna dla uczniów SP nr 2 w Miechowie

14 listopada naszą bibliotekę odwiedziła klasa 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej ogólnej specyfiki pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie. Zapoznali się z charakterystyką oferowanych zbiorów, z literaturą piękną i popularno-naukową oraz innymi materiałami dostępnymi do wypożyczenia w naszej bibliotece. Oglądnęli książki, które cieszą się największą popularnością wśród młodych czytelników. Dowiedzieli się jakie są zasady zapisu i korzystania z biblioteki, oraz zasięgnęli informacji o różnych formach działalności biblioteki z czytelnikami. W ramach lekcji zwiedzili nie tylko Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ale także Czytelnię, Wypożyczalnię dla Dorosłych oraz pracownię komputerową. Bogaty księgozbiór biblioteki zachęcił wielu z uczniów, zapisanych do naszej biblioteki, do wypożyczenia książek do domu.

Narodowe Czytanie raz jeszcze, by uczcić 100-letnią niepodległość Rzeczypospolitej

100-letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, chociaż uroczyste obchody tego jubileuszu jeszcze przed nami,  stała się powodem do wprowadzenia w życie wielu przedsięwzięć upamiętniających to doniosłe wydarzenie. Jak ważne i szczególne jest to wydarzenie dla Polaków i władz polskich, dowodzi, że w minionym 2017 r. podjął działalność Komitet Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

• Małopolski Klub Kodera

3 listopada br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Małopolski Klub Kodera” realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Młodzi programiści mieli okazję budować swoje roboty z LEGO oraz poznać podstawy ich programowania. Największą radość uczestnicy czerpali ze sterowania swoimi zautomatyzowanymi istotami i udoskonalania ich na swój sposób.

#codeweek

• „Spotkanie z wyobraźnią”– Zofia Stanecka w PiMBP w Miechowie

spotkanie autorskie w ramach DKK dla Dzieci

24 października b.r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie gościliśmy znaną pisarkę dla dzieci, panią Zofię Stanecką. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.