Aktualności

 • DKK dla dzieci - 65 milionów lat temu na Ziemi...

  65 milionów lat temu na Ziemi...

  Trias, jura i kreda – to w tych epokach Błękitną Planetą rządziły największe stworzenia w historii trzeciej planety od Słońca. 26 lutego będziemy obchodzić Dzień Dinozaura, zatem nie mogliśmy pominąć tematu tych wspaniałych olbrzymów podczas zajęć Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Z wizytą przybyły do nas dzieci z pstroszyckiego przedszkola. Zapoznaliśmy się z terminem „dinozaur”, który po polsku oznacza strasznego jaszczura. Dla najmłodszych dawno wymarłe gady stanowią jednak przede wszystkim niesamowitą atrakcję i intrygują jak mało co. A to już spory sukces w dzisiejszym świecie 🙂

  Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak nazywają się najbardziej znane z olbrzymich gadów (chyba każdy słyszał o tyranozaurze, prawda?), w jaki sposób poruszały się (na dwóch, a może czterech łapach?) i co jadły (stąd podział na dinozaury mięsożerne, roślinożerne, a nawet wszystkożerne). Były również zagadki oraz praca plastyczna (dinozaur z bibuły).
  Na koniec przedszkolaki odwiedziły Oddział Biblioteczny dla Dzieci i Młodzieży oraz wykonały sobie zdjęcie w naszej dinozaurowej „fotobudce”.

 • Propozycje dotyczące zakupu nowych książek do naszej bibliotek

  Oferta PiMBP tworzona wraz z Czytelnikami!

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie serdecznie zachęca swych Czytelników do przedstawiania własnych propozycji i wskazówek związanych z zakupem nowości czytelniczych. Największa Książnica powiatu miechowskiego czeka na oferty od dziś do końca tygodnia. Warto się zatem pośpieszyć, tym bardziej że ostatnie nowości zostały przyjęte do księgozbioru we wrześniu 2022 roku.

  Możliwe formy kontaktu:

  • bezpośrednio u bibliotekarzy w siedzibie głównej (PiMBP przy placu Kościuszki 7) lub w filiach,
  • telefonicznie: 41 230 98 16,
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej: dyrektor@biblioteka.miechow.pl,
  • poprzez aplikację Messenger,
  • dzięki komentarzom zostawianym pod postem na Facebooku.

   

  Miechowska PiMBP zaprasza do spełniania swych lekturowych marzeń!

 • Zaproszenie na warsztaty dla seniorów

  Zaproszenie na warsztaty dla seniorów

  pt. Edukacja cyfrowa seniorów – korzystanie z urządzeń mobilnych część II i część III w ramach projektu „E-włączenie seniorów”

   

  Miechów, dn. 23.02.2023 (czwartek), godz. 10:00-13:00 (część II)
  Miechów, dn. 01.03.2023 (środa), godz. 10:00-13:00 (część III)
  Prowadzący: Sławomir Dulski
  Miejsce spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie, Plac Kościuszki 7

   

  Serdecznie zapraszamy na kolejne dwa warsztaty z zakresu edukacji cyfrowej, poświęcone korzystaniu z urządzań mobilnych. Przed nami możliwość pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności korzystania z telefonów komórkowych:

  • bezpieczniej, omówimy zasady bezpieczeństwa w sieci
  • sprawniej, uporządkujemy pulpity naszych smartfonów
  • atrakcyjniej, zainstalujemy i omówimy przydatne aplikacje
  • zapoznamy się bliżej i aparatem fotograficznym oraz prostymi programami do obróbki zdjęć
  • zaktualizujemy swoją wiedze na temat Whatsapp (pozmieniało się w ostatnim czasie).

   

  Będzie również czas na pytania, pracę indywidualną i tematy zaproponowane przez Państwa.

  Projekt realizowany przez Fundacja Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 • Rozstrzygnięcie loterii walentynkowej

  Rozstrzygnięcie loterii walentynkowej

  81 osób zakochało się w naszej bibliotece i wzięło udział w tegorocznej loterii walentynkowej. Zwycięzców mogło być jednak tylko sześciu.

  W kategorii dorosłych dylogię miechowskiej pisarki Nathalie K. Flower („Jeszcze Raz” + „Kolejny Raz”) zdobyli pan Julian, pani Ania oraz pani Maria. Wśród dzieci i młodzieży po „Kasztankę” z obrazkami Kazimierza Wiśniaka sięgnęła również trójka laureatów.

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach :)

 • Ramka pełna dobrych słów

  Ramka pełna dobrych słów

  Od 13 lutego w miechowskiej bibliotece wisi RAMKA PEŁNA DOBRYCH SŁÓW. Co to oznacza? Mieszkańcy mogą z niej coś zabrać, zachować dla siebie lub podać dalej, mogą także przynieść i przywiesić swoje słowa.

  Ramka jest dla wszystkich i swoimi słowami ma cieszyć. Bo słowa mają moc przeogromną. "Słowa mogą wysiewać ogrody albo spopielać lasy". Dzisiejszy świat jest pełen hejtu i zbyt dużej (samo)krytyki dlatego ta ramka to taki mały manifest, by dawać sobie i innym słowa dobre, prawdziwe i ważne.

Script logo