Specyfika pracy biblioteki

lekcja biblioteczna dla uczniów LO w Miechowie

2 i 5 października gośćmi naszej biblioteki byli uczniowie klas pierwszych z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Uczestniczyli oni w dwóch lekcjach bibliotecznych na temat specyfiki pracy biblioteki i różnorodności usług przez nią świadczonych.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W tegorocznych obchodach Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia w naszej bibliotece uczestniczyła grupa 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Zajęcia w ramach DKK dla Dzieci odbyły się 12 października. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat wyglądu i zwyczajów prawdziwych niedźwiedzi.

Bon – Ton, czyli dobre maniery

lekcja biblioteczna o zachowaniu się nie(tylko) w bibliotece

11 października w naszej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna, w której wzięły udział dzieci 6-letnie ze Szkoły Podstawowej w Antolce. Tematem lekcji były dobre maniery.

• Małopolski Klub Kodera

W ubiegłą sobotę otwarliśmy w naszej Bibliotece Małopolski Klub Kodera, jednocześnie świętując Europejski Tydzień Programowania. To szeroka inicjatywa, która pokazuje, że nauka programowania jest dla każdego i daje niesamowite efekty ;-)

Zasady korzystania z biblioteki

lekcja biblioteczna dla uczniów ZS nr 1 w Miechowie

14 września uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Miechowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat specyfiki pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie – zasad korzystania z biblioteki, charakterystyki oferowanych zbiorów oraz różnorodności usług bibliotecznych.