Co w lesie piszczy - lekcja biblioteczna

Co w lesie piszczy - lekcja biblioteczna

18 października uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Celem spotkania było utrwalenie uczestnikom wiadomości na temat tego, jakie znaczenie ma w naszym życiu las i w jaki sposób dzieci i dorośli mogą dbać o otaczającą ich przyrodę.

Podczas zajęć dzieci poznały budowę warstwową lasu, gatunki roślin i zwierząt które tworzą skomplikowany i bogaty ekosystem a także wspólnie ustaliły listę zagrożeń oraz sposobów dbania o zielone płuca Ziemi. Przy pomocy przyniesionych do biblioteki różnych rodzajów liści, uczestnicy wzięli udział w zabawie polegającej na rozpoznawaniu i nazwaniu gatunków drzew liściastych i iglastych.

Na zakończenie spotkania uczniowie ułożyli puzzle przedstawiające drzewo i odwiedzili Oddział dla Dzieci i Młodzieży zapoznając się z dostępnymi książkami.