Ferie z biblioteką

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla naszych najmłodszych czytelników „Ferie z Biblioteką”. Zajęcia w bibliotece obejmują cykl spotkań czytelniczych na podstawie książek z serii „Mądra Mysz”. Bohaterami znanych książeczek z tej serii są Zuzia i Maks, z którymi na co dzień identyfikują się nasze dzieci, a dzięki ciekawym historiom obrazkowym, uczą się rozwiązywać swoje małe wielkie problemy.

„Zuzia idzie na bal przebierańców” to jeden z tytułów, który przeczytaliśmy w trakcie zajęć. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Maluch w Miechowie. Zuzia, bohaterka opowiadania, została zaproszona na przyjęcie urodzinowe w formie balu przebierańców. Tematem przyjęcia był kolorowy podwodny świat, a nasza bohaterka zastanawiała się co kojarzy się z morzem i za kogo ma się przebrać. Z pomocą przyszli jej rodzice i dziadkowie. Wspólnie stworzyli piękny kolorowy strój syreny. Zuzia doskonale bawiła się na przyjęciu.

Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w naszej bibliotece również wzięły udział w dwóch zabawach. Pierwsza pt.: „Łowienie rybek”, była zabawą zręcznościową i polegała na łowieniu makaronu przy pomocy słomek do napojów. Druga zatytułowana „Syrena”, była zabawą ruchową polegającą na poruszaniu się jak syrena, podczas której dzieci wzięły udział w zawodach w skakaniu na złączonych nogach. Na zakończenie naszego spotkania przedszkolaki stworzyły kolorowe maski karnawałowe i oglądnęły książeczki z serii „Mądra Mysz”, które są dostępne do wypożyczenia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Script logo