Kim będę gdy dorosnę? - lekcja biblioteczna

Kim będę gdy dorosnę? - lekcja biblioteczna

W jesienny poranek, 9 października naszą bibliotekę odwiedziły 6 -latki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie.
Spotkanie literacko-plastyczne odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.
Zajęcia miały na celu poznanie różnorodnych zawodów a także uświadomienie dzieciom znaczenia pracy w życiu człowieka.
Przedszkolaki wysłuchały fragmentów książki D. Strzemińskiej-Więckowiak „Kim zostanę?”. W książeczce zebrano wesołe wierszyki o zawodach, które były inspiracją do zabawy w zgadywanki, która sprawiła uczestnikom wiele radości. Pomocne w zabawie okazały się rekwizyty związane z zawodami przyniesione do biblioteki.
Dzieci wykonały pracę plastyczną, kucharza z papieru i odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży zapoznając się z dostępnymi książeczkami.