Klucz do mądrości

  • Zofia Stanecka - Basia i biblioteka

    Zofia Stanecka - Basia i biblioteka

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Szelest kartek obiecuje nam niezwykłe chwile wzruszeń oraz radości, zaprasza do krainy przygód, marzeń i mądrości...

Każdy z nas może sięgnąć po „magiczny klucz”, który otwiera jej podwoje, bo to biblioteka i książki są biletem wstępu do nowych intrygujących światów. Aby już najmłodsi mogli rozpocząć swoją wędrówkę tymi nowymi fascynującymi ścieżkami, 5 maja, podczas „Tygodnia Bibliotek”, zorganizowaliśmy wirtualne spotkanie z wychowankami Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie.

Poznali oni specyfikę pracy w bibliotece i czytelni, dowiedzieli się - czym jest karta czytelnika, encyklopedia i słownik. Zapoznali się z regulaminem korzystania z biblioteki oraz poradami, jak korzystać z księgozbioru. Była to też okazja do wymiany uwag na temat ostatnio przeczytanej książki, pt.”Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, która nauczyła nas, że każdy może napisać swoją własną opowieść, wykorzystując siłę swojej wyobraźni, która jest prawdziwą potęga.

Książka, leżąc spokojnie gdzieś nieopodal nas, czeka na zainteresowanie… Jest antidotum na zmartwienia i drogowskazem w chwili zagubienia. Za naszą uwagę , daje nam wytchnienie, za szacunek i wytrwałość w jej zgłębianiu, odwdzięcza się mądrością. Bo przecież droga do sukcesu zawsze jest usłana książkami, które przeczytaliśmy. Zmieniają się czasy, a książki „rosną” z kolejnymi pokoleniami. I zawsze mają nam tak wiele do zaoferowania…

To również stwierdziły i nasze przedszkolaki, które obiecały, że będą pamiętać o wizytach w bibliotece…

Script logo