Lekcja biblioteczna z klasą drugą

Lekcja biblioteczna z klasą drugą

23 maja br. do miechowskiej Biblioteki przybyli uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie. Spotkanie przeprowadzono w ramach Tygodnia Bibliotek. Dzieci poznały przygody „Kici Koci w bibliotece” Anity Głowińskiej. Dowiedziały się również, jak brzmią prośby i skargi książki – np. by nie dotykać jej brudnymi lub zmoczonymi rękoma, pamiętać o zakładce czy w żadnym wypadku po niej nie pisać! Pani prowadząca opowiedziała o zadaniach biblioteki i pracujących w niej osobach – bibliotekarzach – oraz przypomniała, kim są postaci autora, wydawcy, czy ilustratora. Pojawiły się zagadki i inne ciekawe zadania dla milusińskich. Było co robić!

Drugoklasiści zwiedzili wszystkie najważniejsze pomieszczenia PiMBP, na końcu wycieczki zaglądając do oddziału dla dorosłych. Tam jednak będziemy ich mogli gościć jako czytelników dopiero za kilka lat. Czujemy, że nas nie zawiodą :)