Lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III

Lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III

Serdecznie zapraszamy na lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III, które realizowane są w naszej instytucji.

Proponowane tematy:

1. Krótka historia książki, czyli jak to się właściwie zaczęło?
Podróż w czasie - od rękopisów poczynając, a na audiobookach kończąc. Przegląd najstarszych alfabetów i próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego czasy przed wynalezieniem pisma nazywamy prehistorycznymi?

2. Zabawa z poezją dla dzieci
Czytanie utworów najsłynniejszych autorów wierszy dla najmłodszych (m.in.: Ignacego Krasickiego, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow), nauka rymowania, próby stworzenia własnego wierszyka.

3. Mądrej głowie dość dwie słowie
Uczymy się polskich przysłów, odkrywamy ich prawdziwe znaczenie oraz przydatność w codziennym języku.

4. Wiosna, lato, jesień zima - nic nas z książką nie powstrzyma!
Zajęcia tematycznie związane z określoną porą roku przy współpracy z tekstem literackim.

5. Savoir-vivre, czyli o właściwym zachowaniu
Nabywamy wiedzę o tym, w jaki sposób człowiek powinien radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych.

6. Jesteśmy EKO!
Szukamy odpowiedzi na fundamentalne pytania: Co zrobić, by właściwie dbać o naszą planetę? Dokąd trafiają śmieci? Z czego robi się plastikowe opakowania? Czy woda może się skończyć?

7. Sztuka czarodziejstwa i umiejętność jej użycia w praktyce
O magicznych słowach "dziękuję", "przepraszam” i "proszę".

Poza wyżej wymienionymi propozycjami jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły z Państwa strony. Proponujemy także pomoc w zakresie omawiania lektur szkolnych w klasach 1-3.
Z przyjemnością wesprzemy najmłodszych czytelników w odkrywaniu i zrozumieniu świata bohaterów literackich.

Zajęcia są bezpłatne. Składają się z dwóch części: teoretycznej oraz warsztatów plastycznych. Obowiązują wcześniejsze zapisy:
- bezpośrednio: Oddział dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Miechowie, Plac Kościuszki 7,
- telefonicznie: 41 230 98 16, wew. 3
- e-mailowo: dyrektor@biblioteka.miechow.pl

W razie pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.