Międzynarodowy Dzień Sportu w bibliotece

Paulette Bourgeois - "Franklin gra w hokeja"

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

5 kwietnia obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Sportu. Spotkanie literacko-plastyczne odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci w wieku 3 i 4 lat z Samorządowego Przedszkola nr.3 w Miechowie. Przedszkolaki wzięły udział w zawodach sportowych, które były rodzajem zabawy ruchowej. Dzieci poznały rodzaje sportów, dowiedziały się dlaczego ruch i sport jest ważny w naszym życiu i chętnie opowiadały w jaki sposób  spędzają czas na świeżym powietrzu. Wysłuchały także książki pt.”Franklin gra w hokeja”, na końcu zajęć wykonały prace plastyczne przedstawiające zimowe i letnie dyscypliny sportowe. Na zakończenie naszego spotkania przedszkolaki odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, oglądnęły książeczki i przypomniały sobie zasady zapisu do biblioteki.