Moja pierwsza wizyta w bibliotece

„Moja pierwsza wizyta w bibliotece”

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

4 października w gościnne progi naszej biblioteki zawitały czterolatki z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Tematem zajęć, które odbyły się w ramach DKK dla Dzieci była biblioteka i wszystko co z nią związane. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tego typu placówce, dlatego z zainteresowaniem słuchały o tym co należy zrobić aby stać się czytelnikiem , jak zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o wypożyczoną książkę.

W trakcie zajęć przedszkolaki wysłuchały baśni H. Ch. Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko”, wzięły udział w zabawie ruchowej oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające łabędzia.
Na koniec spotkania odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży i obiecały, że wkrótce odwiedzą bibliotekę z rodzicami i wypożyczą pierwsze książeczki.