Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

  • Przedszkole Językowe „Biedroneczki” z Miechowa

    Przedszkole Językowe „Biedroneczki” z Miechowa

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Tegoroczne urodziny Książkowego Misia, które przypadają 14 października obchodziliśmy w naszej bibliotece wspólnie z dziećmi z Przedszkola Językowego „Biedroneczki” z Miechowa. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do biblioteki swoje ukochane pluszaki, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, podczas „Parady Misiów” i prezentacji ich przez właścicieli. Dzieci mówiły jak ich misie mają na imię, jaki mają charakter i co lubią najbardziej.

Po zabawie przyszedł czas na krótką dyskusję na temat prawdziwych niedźwiedzi, jak wyglądają, co robią zimą i kiedy się budzą. Na podstawie prezentacji multimedialnej, przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda niedźwiedź brunatny, polarny, grizzly, panda, oraz dowiedzieć się czy miś koala to naprawdę niedźwiedź. Oprócz prawdziwych niedźwiedzi, przedszkolaki zapoznały się także z misiami, które są bohaterami naszych książeczek i bajek. Na podstawie prezentacji pt.: „Jaki to miś?” rozpoznały Kubusia Puchatka, Misia Uszatka oraz Paddingtona, ulubieńca dzieci w Anglii.

Głównym punktem naszego spotkania było głośne czytanie książeczki pt.: „Magiczne słowo”, której bohaterem był Kubuś Puchatek. Ulubiony przez dzieci miś o bardzo małym rozumku próbował odgadnąć, jakie to „magiczne” słowo należy powiedzieć, gdy ktoś da nam prezent lub zrobi dla nas coś miłego. Urozmaiceniem zajęć były dwie zabawy ruchowe pt.: „Ja jestem niedźwiadek” oraz „Jak poruszają się niedźwiedzie”. Dzieci zaprosiły też przyniesione przez siebie pluszaki do wspólnego tańca przy piosence pt.: „Pluszowy Miś”.

Z okazji urodzin przedszkolaki zrobiły miłą niespodziankę swoim misiom i zaśpiewały dla nich misiową piosenkę oraz „Sto lat” w języku angielskim. Ponieważ były to urodziny, nie mogło zabraknąć „słodkiego co nieco”, przedszkolaki poczęstowały się więc urodzinowym tortem, a na zakończenie naszego wspólnego świętowania zwiedziły wypożyczalnię dla dzieci i oglądnęły książeczki.

Script logo