Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 1 marca 2017 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły "maluszki"- grupa cztero i pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla kilkorga dzieci była to bowiem pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci wysłuchały opowieści Pani bibliotekarki o zasadach wypożyczania książek do domu oraz czasopism i bajeczek na płytach, dowiedziały się również jak należy dbać o wypożyczone zbiory. Miały również możliwość przejścia między regałami, gdzie przeglądały i chętnie komentowały treść książeczek znajdujących się na półkach. Wszystkim oczywiście podobały się szczególnie te nowe książeczki, kolorowe i bogato ilustrowane. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na podawaniu nazwisk znanych autorów, które na półkach musiała odszukać Pani bibliotekarka. Na zakończenie odwiedziliśmy również Czytelnię książek oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.