Poznajemy katalog internetowy - lekcja biblioteczna

Poznajemy katalog internetowy

W dniach: 23.10.2019 r. oraz 28.10 2019 r. roku Powiatową i Miejską Bibliotekę w Miechowie odwiedziły: klasa I o profilu spożywczym oraz klasa I o profilu technik geodeta z Zespołu Szkół nr 1 w Miechowie.

Tematem przewodnim obu spotkań połączonych z prezentacja multimedialną był katalog internetowy on-line - jego budowa oraz metody wykorzystania w praktyce i na co dzień.

Uczniowie obejrzeli film pt.: „90 lat historii biblioteki w Miechowie”. Zapoznali się z katalogiem on-line, regulaminem, organizacją spotkań z autorami książek, sposobem zapisu nowego czytelnika, zasadami korzystania z czytelni, wypożyczalni dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz układem księgozbioru w poszczególnych oddziałach biblioteki.