Prezent na Gwiazdkę! Prawie 700 nowych tytułów!

  • Prezent na Gwiazdkę! Prawie 700 nowych tytułów!

    Prezent na Gwiazdkę! Prawie 700 nowych tytułów!

Gdy zimowe niebo zasnuwają ciężkie chmury, mróz skrzypi pod butami, a śnieg przyodzieje nasz krajobraz w białą szatę, każdy z nas szuka ciepła domowego zacisza. Ogień wesoło tańczący w kominku, głęboki fotel, w którym będziemy mogli zatonąć z filiżanka aromatycznej gorącej czekolady i…no właśnie! Do szczęścia potrzeba nam jeszcze tylko…dobrej książki.

Drodzy Czytelnicy, dlatego w naszej świątecznej ofercie przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego! Na ten bożonarodzeniowy magiczny czas chcemy udostępnić Wam zestaw prawie… siedmiuset (!) nowych tytułów.

Zakup tych nowości został dokonany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

I tak oto możemy poznać policyjny warsztat od kuchni w książce Doroty Kowalskiej „Policjanci i ich najważniejsze sprawy”, odkryć „Wielkopolskie tajemnice III Rzeszy” wraz z Jakubem Pomezańskim bądź zagłębić się w arkana filozofii, czytając bogato ilustrowaną pozycję – „Filozofia – wszystko, co trzeba wiedzieć zawarte w jednej książce!” – szybki kurs filozofii dla każdego.

Jeśli chcemy się nieco oderwać od zimowej aury, oferujemy Wam porady, jak za pomocą światła pokonać wszelkie dolegliwości - Andreas Moritz poprowadzi nas swoimi ścieżkami w książce „Słońce – światło, które leczy”, a Juliet Diaz odkryje niezwykły świat w „Magii roślin”.

Czas pandemii zatrzymuje nas w domu, a więc może warto poeksperymentować w kuchni? Przedstawiamy praktyczne przepisy - tygodniowe menu „oszczędnej i gospodarnej Polki”- z tego, co jest „pod ręka” w „Kuchni towarzyskiej i uczuciowej” Andy Rottenberg. Dla ambitnych mamy z kolei „Domowy wypiek chleba” L.Chattman, a także – „Chce się szyć” Podręczne ABC sztuki krawieckiej J.Leśniaka oraz „Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku” K.Muszaka.

Miłośnicy biografii także mogą być usatysfakcjonowani, bo wśród naszych propozycji są m.in. te o: Stalinie ( „Dwór Czerwonego Cara” S.S.Montefiore) , doktorze Mengele ( „Doktor z Auschwitz” U.Vollein), Stefanie Żeromski sportretowanym przez Barbarę Wachowicz, a także budząca niemałe kontrowersje -„Don Stanislao” Druga twarz kardynała Dziwisza- Marcina Gutowskiego.

Tropiciele wątków historycznych mogą wraz W.Sumlińskim, E.Kurek i T.Budzyńskim wybrać „Powrót do Jedwabnego”, „Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach” W.Polaka, S.Galij-Skarbińskiej, ks.M.Damazyna lub poczuć na sobie oddech socjalizmu dzięki Iwonie Kienzler i jej lekturze – „Gierek i jego czerwony dwór Partia, rodzina, towarzysze”.

Naszych młodszych czytelników zapraszamy w niezwykłą podróż po „Gabinecie anatomii” Carnovsky’ego. Udamy się w …głąb ludzkiego ciała, którego tajniki poznamy, używając magicznych soczewek. Przykładając czerwoną zobaczymy szkielet, przez zieloną mięśnie, a narządy i naczynia krwionośne przez niebieską.

Dla osób, które preferują większy rozmiar czcionki, mamy całą serie książek w cyklu „Wielkie Litery” autorstwa, m.in.: Roberta Małeckiego, Jayne Krentz, Danielle Steel czy Marka Stelara.

Fani „książek z dreszczykiem” poczują emocje, wybierając „Zazdrość” J.Nesbo, „Instynkt łowcy” A.Kavy lub thriller psychologiczny „Poznasz mnie” S.A.Denzil. A świąteczny oddech złapiemy pośród zaśnieżonych bieszczadzkich krajobrazów wraz z Katarzyną Misiołek i jej opowieścią „Śnieg otulił bielą” oraz z Agnieszką Olejnik w „Zupełnie inny cud”, która udowadnia, że wcale nie trzeba czekać na anioły, bo przecież każdy ma własne skrzydła…

I taką mamy właśnie nadzieję, że w ten świąteczny czas te lektury wyposażą Naszych Czytelników w uśmiech i dobre emocje, otworzą drzwi do poznania nowych niezwykłych światów i przeżycia ekscytujących przygódJ

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi książkami w zakładce „Nowości”.

 

 

Script logo