Siła marzeń

  • ”Marzenie mrówki Podkówki”, autorstwa  B.Carboneill’a i E.Lescoat’a

    ”Marzenie mrówki Podkówki”, autorstwa B.Carboneill’a i E.Lescoat’a

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Bywa, że są odległe. Czasami wydają się nieosiągalne. Często przemykają nam jak obłoki na niebie i trudno je uchwycić.  Czego pragniemy ? O czym marzymy od dzieciństwa? Co zrobić, aby nasze marzenia się spełniły?

Wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie przeczytaliśmy opowieść, pt.” Marzenie mrówki Podkówki”, autorstwa  B.Carboneill’a i E.Lescoat’a. Mała mróweczka głęboko w swoim sercu skryła pragnienie, aby szybować po błękitnym niebie. Skonstruowała nawet niewielki samolot, by tylko wzbić się w przestworza. Na próżno jednak... I gdyby nie jej wierna przyjaciółka kolorowa biedronka Fionka, która w porę uchwyciła ją za rączki, gdy spadała, wszystko mogłoby się skończyć bolesnym upadkiem.

Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o perypetiach Podkówki i o nauce płynącej z jej przygód.  Zastanawialiśmy się, co zrobić aby spełniły się nasze najskrytsze marzenia i jakie cechy charakteru powinniśmy posiadać, aby je szybciej urzeczywistnić. Poznaliśmy też wiele cytatów słynnych ludzi na ten temat.

Na zakończenie wszyscy doszliśmy do wniosku, ze zawsze warto marzyć i pomagać innym spełniać ich marzenia. Podkówka przekonała nas,  że często „skrzydeł” dodają nam prawdziwe uczucia i dobre emocje: dobro, miłość, przyjaźń, bezinteresowna pomoc. A Fionka udowodniła, że prawdziwa przyjaźń nas uskrzydla i razem łatwiej nam „latać”  i spełniać marzenia.

Wszyscy zgodziliśmy się ze słowami  Paulo Coelho - znanego brazylijskiego autora książek -  „To możliwość spełnienia marzeń, sprawia, że życie jest tak fascynujące”. Dlatego trzeba śnić i starać się tak pracować nad naszym charakterem, aby kolorowe sny  zobaczyć w naszym życiu...

Script logo