Skuteczne sposoby na poprawę humoru

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Na kolejnym, ostatnim już w roku bieżącym spotkaniu w ramach DKK dla Dzieci  gościliśmy grupę 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Wspólnie przeczytaliśmy książkę autorstwa Paulette Bourgeois, z kolorowymi ilustracjami Brendy Clark zatytułowaną „Franklin ma zły dzień”.

Franklin jest sympatycznym żółwikiem, bohaterem książek i kreskówek dla dzieci, którego przygody są zabawne ale też pouczające i zachęcające do dyskusji na wiele ciekawych tematów, nurtujących najmłodszych czytelników. Tym razem Franklin jest w złym humorze, nie chce jeść śniadania, rozmawiać i bawić się z przyjaciółmi. Zachowuje się niegrzecznie. Dopiero później okazuje się, że powodem niegrzecznego zachowania jest smutek i tęsknota za przyjaciółką wydrą, która wyprowadziła się i przeniosła nad inną rzeczkę. Poradzić sobie z negatywnymi emocjami pomaga Franklinowi tata. Podsuwa mu pomysł na podtrzymanie przyjaźni z wydrą.

Po krótkiej dyskusji na temat opowiadania dzieci wzięły udział w dwóch zabawach zatytułowanych „Pogodowe symbole humoru” oraz „Masaż na dobry humor”. Przy pomocy kolorowych ilustracji wspólnie stworzyliśmy także „Przepis na dobry humor”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki namalowały swoje własne propozycje na poprawę nastroju, oglądnęły książeczki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz pokrótce zapoznały się z regulaminem, zasadami poszanowania książek i zasadami zapisu do naszej biblioteki.

Script logo