Swoistość pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie

lekcja biblioteczna dla uczniów z SP w Pstroszycach

W dniu 20 czerwca br. grupa uczniów z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach wraz z nauczycielami Pauliną Ginter i Tomaszem Krochmalem odwiedziła naszą bibliotekę. Celem tej wizyty było przybliżenie zasad korzystania z biblioteki, omówienie charakterystyki pracy bibliotecznej i zwrócenie uwagi, że wypożyczanie książek to jedna z funkcji jakie biblioteka pełni w środowisku.

Uczniowie zapoznali się z czytelnią, z oddziałem dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnią książek dla czytelników dorosłych. Poznali także najważniejsze fakty z dziejów miechowskiej książnicy oraz z życia Marii Fihel - patronki biblioteki. Spotkanie miało charakter luźnej pogadanki połączonej ze zwiedzaniem biblioteki.