Wakacyjne zaopatrzenie książkowe, czyli 700+ w dwa miesiące!

  • Wakacyjne zaopatrzenie książkowe, czyli 700+ w dwa miesiące!

    Wakacyjne zaopatrzenie książkowe, czyli 700+ w dwa miesiące!

Już za momencik rozpocznie się jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Czas zatem najwyższy nadrobić lekturowe zaległości. Tym bardziej iż przygotowaliśmy ogrom książek wszelakiej maści – od horroru poczynając, a na dramacie polskim kończąc. Prognozujemy, że przy wyborze dzieł naszych Czytelników czeka przyjemny zawrót głowy. Od kwietnia 2022 roku zaopatrzyliśmy Książnicę już niemal w 800 pozycji! Da się? Da się! Być może wkrótce pęknie magiczna bariera tysiąca…

Od czego by tu zacząć? Chyba należałoby przekazać pozytywną wiadomość dla wielbicieli dużej czcionki. Zakupiliśmy kilkadziesiąt nowych dzieł z sygnaturą Wielkiej Litery, a w tym takie perełki, jak „Bez mojej zgody” Jodi Picoult, znakomity thriller „Misery” mistrza literatury grozy Stephena Kinga czy kultowej w niektórych kręgach „Agencji Złamanych Serc” Ireny Matuszkiewicz. Poza tym na Czytelników czekać będzie Weronika Wierzchowska i jej „W służbie Madame Curie”, kontrowersyjny kryminał pt. „Czterdzieści dusz” Piotra Borlika oraz „Wyspy szczęśliwe” Wioletty Sawickiej. Tak, tej, która dała nam słynny pięciotomowy cykl „Wiek miłości, wiek nienawiści”. Fani klimatów orientalnych na pewno znajdą zaś „Miłość na Bali” pióra Tanji Valko. Przypominamy, iż pod tym nietypowym nazwiskiem ukrywa się Polka – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego zresztą.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich czekających na wielbicieli słowa pisanego atrakcji, postaramy się jednak wskazać na co bardziej gorące tytuły, po które warto sięgnąć. Takim wydaje się „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, zdobywczyni Literackiej Nagrody Nobla Anno Domini 2018. Akcja powieści toczyć będzie się w 1913 roku na Dolnym Śląsku. Jej miejsce – słynne uzdrowisko Görbersdorf – wskazuje na literacką inspirację „Czarodziejską górą” Tomasza Manna. Jak to u autorki „Biegunów” jednak bywa, nic zapewne nie będzie sprawą oczywistą.

Oczywistym za to wydaje się to, że każdy Czytelnik znajdzie wśród nowości coś, co trafi w jego literackie gusta. Książki obyczajowe? Proszę bardzo! Jest antologia „Miłość z widokiem na morze” w wykonaniu ośmiu niezwykle popularnych polskich pisarek (m. in. Ilona Gołębiewska, Agnieszka Krawczyk, Katarzyna Misiołek czy Magdalena Witkiewicz). Coś z wątkami biograficznymi? Proponujemy „Zielone ścieżki” Matthew McConaugheya i „Nie ma jak przyszłość” Michaela J. Foxa. To dla wielbicieli kina. Można wybrać się też w fascynującą podróż na najwyższe szczyty Ziemi z nieposkromioną Wandą Rutkiewicz dzięki dziełu „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt”. Reportaż „Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin” odkryje z kolei przed odbiorcami kulisy niezrozumiałego dla wielu uwielbienia Rosjan względem dyktatorów i tyranów.  Ciekawie zapowiada się również „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” Jacka Bartosiaka. Autor analizuje procesy i zależności, których poznanie jest absolutnie niezbędne dla zrozumienia podstaw istnienia, sukcesu i porażek Rzeczpospolitej.

Wiele można pisać, lecz najbardziej wyczekujemy tego pięknego momentu, w którym Czytelnicy z uśmiechem na twarzy i naręczem egzemplarzy w ręku usatysfakcjonowani opuszczają naszą Instytucję. Dla takich chwil warto pracować w bibliotece.

Nowości dostępne są w naszym katalogu www 

 

Script logo