Z Mruczkiem w świat

  • Z Mruczkiem w świat

    Z Mruczkiem w świat

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Spędza całe dnie na rozkosznej drzemce, jest dumnym posiadaczem imponujących wąsów i…przekornego charakteru. Nie przepada za psami, chadza tylko swoimi ścieżkami.
Czarny ponoć przynosi pecha. Marynarze zabierali go jednak ze sobą na statek, bo wierzyli, że zapewni im szczęśliwy rejs.
O kim mowa?

To staraliśmy się odgadnąć wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego numer 3 w Miechowie podczas naszego wirtualnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W identyfikacji tajemniczego bohatera pomogła nam książka „Pan Stópka i Zwierzaki. Nie taki znowu zwykły kot” Katarzyny Zychli. A pojawiła się ona nie bez powodu, bo oto 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota !
Najmłodsi nie zawiedli – sami przypominali, jak wielu znają kocich baśniowych bohaterów. Uroczy Filemon, nieustraszony Kot w Butach, złośliwy Klakier czy też rudy leniwy Garfield.
Wspólnie rozmawialiśmy o funkcjonujących tu przesądach, ciekawostkach i przysłowiach. Co oznacza, że „drzemy ze sobą koty” i dlaczego „pierwsze koty za płoty”?

Spotkanie zakończyły barwne opowieści przedszkolaków o imionach i przygodach domowych pupili i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że warto mieć takie „mruczące szczęście” przy swoim boku :-)

 

Script logo