Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www

• Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0

19 lipca br. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty w ramach projektu „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”, organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa. Dzieci i młodzież pod opieką instruktorek odkrywały świat bajek Stanisława Lema: pracowały z tekstem, potem nad scenografią do inscenizacji wybranego fragmentu z tekstu „Trzej elektrorycerze”. Nie zabrało również kamer do nagrania.  Zajęcia miały na celu pokazać dzieciom, że czytanie rozwija wyobraźnię i bez niej nie ma wynalazków, pomysłów, innowacji.

Projekt „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”

• Nowości czytelnicze

Wakacyjne nowości czytelnicze!

Kolejne wakacyjne nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www

• Wykłady naukowe prof. nadzw. dr hab. Pawła Skrzydlewskiego i prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Skrzyniarza

„Początki Miechowa na tle cywilizacyjnych i ideowych sporów w średniowieczu” oraz „Aktualność duchowości Bożogrobców miechowskich”

wykłady naukowe prof. nadzw. dr hab. Pawła Skrzydlewskiego
    i prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Skrzyniarza w ramach Dni Miechowa 2017

23 czerwca w ramach tegorocznych Dni Miechowa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie odbyło się spotkanie z prof. nadzw. dr hab. Pawłem Skrzydlewskim i z prof. nadzw. dr hab. Ryszardem Skrzyniarzem.

• Swoistość pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie

lekcja biblioteczna dla uczniów z SP w Pstroszycach

W dniu 20 czerwca br. grupa uczniów z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach wraz z nauczycielami Pauliną Ginter i Tomaszem Krochmalem odwiedziła naszą bibliotekę. Celem tej wizyty było przybliżenie zasad korzystania z biblioteki, omówienie charakterystyki pracy bibliotecznej i zwrócenie uwagi, że wypożyczanie książek to jedna z funkcji jakie biblioteka pełni w środowisku.

Uczniowie zapoznali się z czytelnią, z oddziałem dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnią książek dla czytelników dorosłych. Poznali także najważniejsze fakty z dziejów miechowskiej książnicy oraz z życia Marii Fihel - patronki biblioteki. Spotkanie miało charakter luźnej pogadanki połączonej ze zwiedzaniem biblioteki.