• „Zawsze wesoło z biedronką Fionką”

spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Pierwszego dnia lata do naszej biblioteki przyjechały dzieci z Przedszkola mieszczącego się przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Przedszkolaki w wieku 3-4 lata uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

• „Skarb Arubaby”

spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Kolejne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się w naszej bibliotece 9 czerwca br. Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie.

• XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Walizka pana Hanumana”

spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

5 czerwca br. odbyło się w naszej bibliotece pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. To coroczne święto obchodzone w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, służy propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych, ale przede wszystkim zachęca do wspólnego przebywania i czytania dziecku książek przez co najmniej 20 minut dziennie. Na początku naszego spotkania uczniowie przypomnieli sobie dlaczego warto czytać książki, na podstawie wypunktowanych „26 pożytków z czytania książek”.

• „Mała smutna Królewna”

Spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

29 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. Tym razem w zajęciach czytelniczych uczestniczyła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie.

• „Franklin i książka z biblioteki”

spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zakończyliśmy podczas spotkania czytelniczego, w którym uczestniczyła grupa 3-latków z Przedszkola Językowego „Biedroneczki” w Miechowie. Przedszkolaki dowiedziały czym jest biblioteka, co to znaczy wypożyczać książki, a także z kim trzeba przyjść do biblioteki, aby się do niej zapisać i zostać jej pełnoprawnym czytelnikiem.