Księżniczki i smoki w krainie baśni

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

W nowym 2018 roku nasza biblioteka kontynuuje zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci. Z tej okazji 15 stycznia odwiedziła nas grupa przedszkolaków z niepublicznego przedszkola Wesoły Maluch w Miechowie. W ramach zajęć przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie autorstwa szwedzkiej pisarki Christiny Björk zatytułowane „Poniedziałek księżniczki Petunii”, ze zbioru opowiadań pt.: „Księżniczki i smoki”. Opowiadania opatrzone zostały pięknymi ilustracjami Evy Eriksson.

Petunia była rozpieszczoną księżniczką, którą pewnego poranka porwała z zamku smoczyca, by rzucić ją na pożarcie swoim bardzo głodnym dzieciom. Ale smoczątka nie chciały pożerać rozkrzyczanej księżniczki. Gdy dowiedziały się jak dużo zabawek ma Petunia chciały się z nią po prostu bawić. Zabrały księżniczkę z powrotem na zamek, a w zamian każde smoczątko otrzymało domek dla lalek i zabawkowego smoka w komplecie z małym zabawkowym odkurzaczem.

Po wysłuchaniu historii, oglądnięciu ilustracji i podyskutowaniu na temat przygody księżniczki Petunii, przedszkolaki za pomocą magicznego zaklęcia przeniosły się do smoczego świata. Dziewczynki zamieniły się w księżniczki, chłopcy w królewiczów, a pani w głodnego, groźnego smoka. Wszyscy wzięli udział w zabawie ruchowej pod nazwą „Smok idzie”. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczno-manualna. Dzieci z plasteliny ulepiły swoje własne malutkie kolorowe smoki, po czym odwiedziły wypożyczalnię dla dzieci i oglądnęły książeczki.

Script logo