Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

  • Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

    Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Kilkuletni odkrywcy z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Krakowie mieli nie lada wyzwanie – podczas spotkania online z bibliotekarką PiMBP w Miechowie odsłaniali tajemnice fachów, którymi trudnią się dorośli. Wszystko rozpoczęło się od wstępnej pogadanki na temat jednego z najbardziej nurtujących pytań: kim zostanę w przyszłości? Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i marzeniami, by po kilku minutach wspólnie z panią prowadzącą sformułować definicję zawodu – czynności wykonywanej przez człowieka w celach zarobkowych. Milusińskim zapadł zaś w pamięci poniższy czterowiersz:

Twoja pasja ci pomoże

Przy profesji twej wyborze.

Praca będzie przyjemnością

Gdy wykonasz ją z radością.

 

Trzymania się powyższych wskazówek życzymy gorąco wszystkim podopiecznym krakowskiego Przedszkola nr 14.

Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom lekturę pt. „Franklin detektywem”. Potem nadszedł czas na to, co młodzi detektywi miłują najmocniej – zagadki! Czy wiedzą Państwo, o której postaci mowa w poniższej?

 Ktoś za zeszytem przegląda zeszyt,

choć jest zmęczony – jeszcze pracuje.

Gdy stawia piątkę, bardzo się cieszy.

Przykro mu bardzo, gdy stawia dwóję.

 

Odpowiedź w głowie świta? Podobnych wierszowanych zagadek przygotowano dla przedszkolaków mnóstwo. Było zatem i coś o doktorze, kierowcy, uwielbianym przez milusińskich strażaku czy listonoszu. Pojawiła się również poezja, a konkretnie utwór Danuty Wawiłow o wielce wymownym tytule „A jak będę dorosła”. Dzieci otrzymały zatem sporą dozę wiedzy na temat tego, co mogą robić, gdy zakończą swoje szkolne przygody. I mamy nadzieję, że w przyszłym wyborze zawodu posłuchają nie tylko rozumu, lecz i swoich serc.

 

 

Script logo